Petek, 27. 10. 2017, 22.40

Evroliga, 4. krog

Luka Dončić drugič zapored MVP kroga

Luka Dončić | Foto Sportida

Nov šov slovenskega čudežnega dečka Luko Dončića. Po torkovem rekordu je novo izjemno predstavo zrežiral tudi v četrtek na gostovanju pri Žalgirisu. Real Madrid je visoko zmagal (87:66), Luka pa je prišel do novega rekorda in vnovičnega naziva MVP kroga.

Luka Dončić je v torek poskrbel za osebni rekord v elitni Evroligi, potem ko je tekmo končal s statističnim indeksom 41 in bil izbran za najkoristnejšega košarkarja 3. kroga (MVP).

Takrat je s 27 točkami tudi izenačil osebni strelski rekord. A sta minila le dva dneva, ko je sledila nova eksplozija v njegovi režiji.

Moč slovenskega košarkarskega čarovnika so na svoji koži občutili košarkarji Žalgirisa, ki jim je natresel kar 28 točk in postavil svoj osebni strelski rekord. Po prvem polčasu še ni kazalo, da bo prišel do bleščega izkupička, a je v tretji četrtini dosegel kar 14 točk, v zadnji pa dodal še novih 10.

Ob tem je zbral še devet skokov in štiri asistence, kar je znašalo za statistični indeks 35, kar je njegov drugi najboljši dosežek v dresu Reala. Tudi to je bilo kajpaj dovolj, da je bil slovenski dragulj tudi v 4. krogu izbran za najkoristnejšega igralca.

Dokumentarec o Luki Dončiću

Prvi strelec Evrolige

Luka je v svojem filmu. | Foto: Sportida Luka je v svojem filmu. Foto: Sportida Luka je tudi najboljši strelec elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Po štirih tekmah je njegovo povprečje 24 točk na tekmo, hkrati pa se lahko pohvali še s 6,8 točke in 3,8 asistence na tekmo. In to mu uspeva v 27 minutah na tekmo.

Klub iz Madrida, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Anthonyja Randolpha, je slavil prepričljivo zmago (87:66).

Veliko zmago (87:84) so zabeležili tudi košarkarji Crvene zvezde, ki so pred domačimi navijači spreobrnili potek tekme, potem ko so ob polčasu proti Maccabiju zaostajali za deset točk (39:49).

Zorana Dragića pri zmagi Olimpie Milana proti Barceloni ni bilo v ekipi.

Murića niti v kadru, Nikolić brez točk

V petek so bile na sporedu še štiri tekme. Anadolu Efes je brez Eda Murića visoko izgubil proti CSKA, Aleksej Nikolić pa z Brose Bambergom premagal Baskonio, a statistika slovenskega branilca je ostala prazna.

V derbiju kroga je po napeti končnici Panathinaikos s 70:68 premagal aktualnega prvaka Fenerbahče.

Učinek Luke Dončića po četrtinah

Po 1. četrtini - 4 točke (met za 3 0/1, za dve 1/1, prosti meti 2/2), 4 skoki, asis. – statistični indeks 8

Po 2. četrtini - 4 točke (met za 3 0/2, za dve 1/2, prosti meti 2/2), 4 skoki, 3 asis.– statistični indeks 7

Po 3. četrtini - 18 točk (met za 3 2/4, za dve 3/4, prosti meti 6/6), 6 skokov, 3 asis.– statistični indeks 23

Po 4. četrtini - 28 točk (met za 3 4/6, za dve 5/7, prosti meti 6/6), 9 skokov, 4 asis.– statistični indeks 35