Zdovc izgubil še tretjič, tokrat boljši Šiškov Bayern, Barcelona in Milano stoodstotna

1

Jure Zdovc Žalgiris | Jure Zdovc se je na klop Žalgirisa usedel na začetku oktobra. | Foto Guliver Image

Jure Zdovc se je na klop Žalgirisa usedel na začetku oktobra.

V petem krogu evrolige sta za sploh prvo zmago sezone igrala Žalgiris, ki ga vodi Jure Zdovc, in Bayern München, kjer igra Žan Mark Šiško. S 75:73 je zmagal Bayern. Šiško je dal eno točko. Zdovc po treh tekmah tako ostaja brez zmage. V petek je Barcelona zanesljivo premagala Zenit in zadržala prvo mesto na lestvici. Katalonci poraza še ne poznajo, stoodstoten je tudi Armani Milano.

V Kaunasu sta se srečali edini moštvi v košarkarski evroligi s slovenskim pridihom, ki hkrati v prvih štirih krogih še nista okusili zmage. Grenak okus bo še naprej imel Jure Zdovc, ki je kot trener Žalgirisa doživel tretji poraz, medtem ko se Žan Mark Šiško v München vrača s prvim parom točk.

Bayern je v drugem polčasu izničil zaostanek šestnajstih točk iz 19. minute in v napeti končnici ohranil trezno glavo in mirno roko. Odločilna koša je dosegel Deshaun Thomas (15 točk), ki je bil ob Vladimirju Lučiću (17 točk) najboljši posameznik bavarske zasedbe. Šiško je v slabih devetnajstih minutah na parketu dosegel eno točko (za dve točki 0:2, trojke 0:1) in zbral dve podaji, skok in ukradeno žogo.

V zasedbi Jureta Zdovca, ki je po zmagi aktualnega prvaka evrolige, Anadolu Efesa, doma proti Unicsu (71:68), edina ekipa še brez zmage v evroligi, sta bila najbolj učinkovita Lukas Lekavičius s 17 točkami in Josh Nebo, ki je dosegel 12 točk in ujel 13 odbitih žog.