Evroliga, 30. krog

Prepeličeva Valencia brez težav v Moskvi, Šiškov Bayern boljši od Efesa

0,07

termometer

Baskonia | Baskonia Zorana Dragića je po izjemnih zadnjih minutah priredila velik preobrat in vknjižila pomembno zmago v boju za končnico. | Foto: Guliverimage
Baskonia Zorana Dragića je po izjemnih zadnjih minutah priredila velik preobrat in vknjižila pomembno zmago v boju za končnico. Foto: Guliverimage

Valencia je v 30. krogu evrolige v Moskvi premagala Himki s 77:68. Najbolj učinkovit igralec španske ekipe je bil Američan Derrick Williams z 18 točkami, slovenski reprezentant Klemen Prepelič je v dobrih 22 minutah dosegel 10 točk. Bayern z Žanom Markom Šiškom je bil doma za točko boljši od Anadolu Efesa.

Za uvod v 30. krog je Baskonia Zorana Dragića v četrtek po velikem preobratu v zadnji četrtini, v kateri je dosegla 34 točk, s 75:79 premagala neposrednega tekmeca za končnico Zenit. Španci so pet minut pred koncem zaostajali za 14 (58:72), nato pa z delnim izidom 19:0 povedli s 77:72 in se veselili pomembne zmage. Slovenski legionar je k njej prispeval pet točk.

Derbi med Realom in CSKA-jem je pripadel Moskovčanom. Fenerbahče nekdanjega selektorja slovenske izbrane vrste Igorja Kokoškova je odpravil Žalgiris.

Četrtek, 17. marec:
Zenit Sankt Peterburg : Baskonia Vitoria 75:79
Ponitka 15, Rivers 14; Peters 17, Vildoza 15, Zoran Dragić 5 točk (met: 1/3 za dve, 3/4 prosti meti), asistenca, ukradena žoga v 15:04

Fenerbahče : Žalgiris Kaunas 84:61

Alba Berlin : Olympiacos Pirej 80:84

Real Madrid : CSKA Moskva 89:96
Anthonyja Randolpha zaradi poškodbe ni bilo v postavi Reala.

Petek, 18. marec:
Himki Moskva : Valencia 68:77
Mickey 20; Williams 18, Tobey 12, Klemen Prepelič 10 točk (1/1 za 2, 2/5 za 3, 2/2 prosti meti), 2 skoka, 1 asistenca, 3 izgubljene žoge v 22:20.

Panathinaikos : Crvena zvezda 82:86

Bayern München : Anadolu Efes 80:79
Lučić 18, Reynolds 14, Žan Mark Šiško 4 (med za dve 2/4), 3 asistence, 1 ukradena žoga v 14:26 min.; Mičić 19, Larkin 16

Armani Milano : Barcelona 56:72