Evroliga Alen Omić Olimpia Milano Jaka Blažič Barcelona Klemen Prepelič Anthony Randolph Real Madrid

Petek, 15. 3. 2019, 20.55

Evroliga, 26. krog

Blažič najboljši strelec, a je bilo to premalo

Jaka Blažič | Jaka Blažič je z Barcelono izgubil na gostovanju pri Fenerbahčeju. | Foto Vid Ponikvar

Jaka Blažič je z Barcelono izgubil na gostovanju pri Fenerbahčeju.

Barcelona Jake Blažiča je na gostovanju izgubila proti Fenerbahčeju. Branilec naslova Real Madrid je na prvi tekmi 26. kroga evrolige gladko odpravil Himki. Slovenskih reprezentantov Anthonyja Randolpha in Klemna Prepeliča ni bilo v postavi. Olimpia Milano Alena Omića je s 66:57 premagala Olympiacos in vknjižila pomembno zmago v boju za končnico.

Fenerbahče, moskovski CSKA in Real Madrid (Klemen Prepelič in Anthony Randolph) so si štiri kroge pred koncem rednega dela že zagotovili mesto v končnici, v kateri se bo najboljših osem ekip rednega dela tekmovanja udarilo na tri zmage za uvrstitev na zaključni turnir četverice. Tega bo od 17. do 19. maja gostilo baskovsko mesto Vitoria-Gasteiz.

Jaka Blažič se z Barcelono še bori za vstop v zaključni del, kakor tudi Olimpia Alena Omića. Blažič je v petek gostoval pri Fenerbahčeju. Tekmo je začel odlično in imel po prvi četrtini že 12 točk, dvoboj pa končal pri petnajstih in bil prvi strelec poraženega moštva. Omić je v četrtek igral slabih devet minut, dosegel dve točki, vpisal pa še dva skoka in asistenco.