Evroliga Klemen Prepelič Anthony Randolph Alen Omić Jaka Blažič Olimpia Milano Real Madrid Barcelona

Evroliga, 25. krog

Omić prekratek v Moskvi, polom Blažičeve Barcelone

Anthony Randolph | Anthony Randolph je v tej sezoni eden od vodilnih košarkarjev Real Madrida. | Foto Reuters

Anthony Randolph je v tej sezoni eden od vodilnih košarkarjev Real Madrida.

Košarkarji v evroligi so v petek dokončali 25. krog. V obračunu ekip z vrha je Anadolu Efes Istanbul premagal Barcelono Jake Blažiča z 92:70, izgubil pa je tudi Alen Omić, njegov Milano je v Moskvi moral priznati premoč CSKA s 95:101.

V Moskvi je Omić v slabih petih minutah prispeval tri točke ter po en skok in ukradeno žogo, v Istanbulu pa je bil prispevek Blažiča pet točk v 13 minutah, podaja in skok.

Bolje se je odrezal Realov slovenski Američan Anthony Randolph, ki je že v četrtek v derbiju kroga gostil vodilni Fenerbahče in zmagal s 101:86. Klemna Prepeliča tokrat ni bilo v postavi madridskega kluba. Randolph pa je bil ključni igralec tekme, saj je v 30 minutah na igrišču kot najboljši strelec zbral 21 točk (met za dve 7-9), dodal pa še po dva skoka in podaji.

Fenerbahče, moskovski CSKA in Real so si že zagotovili mesto v "play-offu", v katerem se bo najboljših osem ekip rednega dela tekmovanja udarilo na tri zmage za uvrstitev na zaključni turnir četverice. Tega bo od 17. do 19. maja gostilo baskovsko mesto Vitoria-Gasteiz.