Valencia Bayern München Baskonia Žan Mark Šiško Klemen Prepelič Zoran Dragić Evroliga

EVROLIGA, 26. KROG

Baskonia prek Beograjčanov, slab dan Dragića, Asvel ugnal vodilno Barcelono

Zoran Dragić | Zoran Dragić je zgrešil vse mete iz igre. | Foto Guliverimage

Zoran Dragić je zgrešil vse mete iz igre.

Košarkarji Baskonie Vitorie so v 26. krogu evrolige zanesljivo s 87:67 premagali Crveno zvezdo. Zoran Dragić je za zmagovalce odigral slabih osem minut, v tem času pa zbral en skok.

Pri Baskonii je sicer točkovno izstopal Youssoupha Fall (20), pri Crveni zvezdi jih je Jordan Loyd dosegel 14. Dragić ni imel svojega dne, v 7:45 minute je zgrešil vse štiri mete za dve točki in oba za tri.

Že v četrtek so košarkarji Valencie v gosteh v St. Peterburgu premagali Zenit visoko z 91:62. Slovenski košarkar Klemen Prepelič je za špansko ekipo v 16 minutah in pol na igrišču dosegel osem točk, dodal pa še en skok. Bayern München Žana Marka Šiška pa je premagal Maccabi z 72:70.

Najbolj razpoložen pri Valencii, ki je dosegla 14. zmago v sezoni, je bil Bojan Dubljević z 19 točkami. Temelje za uspeh proti peti ekipi lestvice so košarkarji Valencie postavili v drugi polovici tekme, ki so ga dobili s 47:21, domači so v tretji četrtini zmogli le devet točk.

Bayern München, za katerega je Šiško odigral 11 minut, med strelce se ob enem zgrešenem poskusu za tri točke ni vpisal, je pa prispeval skok in pet podaj, je premagal Maccabi Tel Aviv z 72:70 in se obdržal tik pod vrhom lestvice.

Evroliga, 26. krog

Četrtek, 25. februar:
Zenit Sankt Peterburg : Valencia 62:91
Klemen Prepelič (Valencia) 8 točk (0/1 za dve, ½ za tri, 5/5 prosti mesti), 1 skok, 1 izgubljena žoga v 16:32 min.

Olympiacos Pirej : CSKA Moskva 74:75

Bayern München : Maccabi Tel Aviv 72:70
Žan Mark Šiško (Bayern) 0 točk (0/1 za tri), 1 skok, 5 asistenc in tri osebne napake v 11:25 min.

Armani Milano : Himki Moskva 84:74

Real Madrid : Žalgiris Kaunas 70:58

Petek, 26. februar:
Fenerbahče : Anadolu Efes 74:106

Baskonia : Crvena zvezda 87:67
Zoran Dragić (Baskonia) 0 točk (met 0/4 za dve, 0/2 za tri), 1 skok in 2 izgubljeni žogi v 7:45 min.

Alba Berlin : Panathinaikos 74:65

Barcelona : Asvel 69:76