Evroliga Luka Dončić Luka Dončić Real Madrid Beno Udrih Aleksej Nikolić Zoran Dragić

Petek, 5. 1. 2018, 22.40

Evroliga, 16. krog

Že dolgo ni bilo tako: Luka Dončić ni bil najboljši

Luka Dončić | Foto Sportida

Košarkarji Reala so v 16. krogu evrolige premagali izraelski Maccabi (93.81) in dosegli peto zaporedno zmago v tem tekmovanju. Luka Dončić je k zmagi svoje ekipe prispeval 11 točk. V dresu Žalgirisa se je po več kot desetih letih na evroligaški sceni predstavil Beno Udrih. Pri porazu v Beogradu proti Crveni zvezdi (65:77) je dosegel štiri točke. Aleksej Nikolić je z Bambergom klonil proti Himkiju.

Real kljub številnim poškodbam, med drugim še vedno ni v pogonu slovenskega reprezentanta Anthonyja Randolpha, melje naprej. V evroligi je dosegel peto zaporedno zmago in že deveto v vseh tekmovanjih. Pred Madridčani je orožje položil tudi izraelski velikan.

Čeprav je v zadnjem času že pravilo, da je venomer pri Realu najboljši posameznik ekipe Luka Dončić, tokrat ni bilo tako. Slovenski košarkar je iz igre metal skromnih 3/10 in na koncu v dobrih 20 minutah igre dosegel 11 točk, zbral tri skoke in štiri podaje. Prvi mož zmagovalec je bil tokrat center Walter Tavares, ki je ob desetih točkah zbral še 12 skokov in imel na koncu statistični indeks 21. Za devet več kot Dončić (12).

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini: celotno presedel na rezervni klopi

Po 2. četrtini: 7 točk (met za dve: 1/1, met za tri: 1/3, prosti meti: 2/4), 2 skoka, podaja, ukradena žoga, izgubljena žoga; statistični indeks: 9; igral je 10:00

Po 3. četrtini: 9 točk (met za dve: 2/4, met za tri: 1/3, prosti meti: 2/4), 3 skoki, 2 podaji, ukradena žoga, 2 izgubljeni žogi; statistični indeks: 10; igral je 13:20

Po 4. četrtini: 11 točk (met za dve: 2/5, met za tri: 1/5, prosti meti: 4/6), 3 skoki, 4 podaje, 2 ukradeni žogi, 3 izgubljene žoge; statistični indeks: 12; igral je 20:14

Zoran Dragić je z Anadolu Efesom pri Panathinaikosu v Atenah doživel prepričljiv poraz. Za Turke je v pol ure igre prispeval šest točk.

Četrtek
Panathinaikos Atene : Anadolu Efes Istanbul 90:79
Calathes 17, Pappas 16; Adams 20, Motum 14, Zoran Dragić 6 (za dve 1/4, za tri 0/2, prosti meti 4/4), skok, podaja in ukradena žoga v 30 minutah

Crvena zvezda : Žalgiris 77:65
Rochestie 16, Davidovac 13; Pangos 19, Jankunas 10, Udrih 4 (met za dve: 2/3, za tri: 0/1), skok, podaja, izg. žoga v 9:08

Olympiacos : Armani Olimpija Milano 87:80
Papanikolaou 15, Spanoulis 14; Goudelock 20, Jerrells 15

Brose Bamberg : Himki 70:74
Wright 20, Hackett 12, Rubit 10, Nikolić 0 (met iz igre: 0/0) v 0:52; Shved 28, Thomas 16, Honeycutt 10

Real Madrid : Maccabi 93:81
Reyes 14, Campazzo 13, Dončić 11 (met za dve: 2/5, met za tri: 1/5), 3 skoki, 4 podaje; Jackson 29, Parakhouski 16