Luka Dončić Luka Dončić Alen Omić Aleksej Nikolić Zoran Dragić Jaka Blažič Evroliga

Sreda, 21. 12. 2016, 23.25

Evroliga, 13. krog

Blažičevi slavili četrtič zapored, nov neverjeten večer Luke Dončića

Luka Dončić | Foto Sportida

Čudežni deček svetovne košarke, Slovenec Luka Dončič, je bil v torek pri novi zmagi Real v evroligi s 16 točkami najboljši strelec Reala, ki je z lahkoto odpravil Brose Bamberg še enega slovenskega košarkarja Alekseja Nikolića. V sredo se je zmage veselil Jaka Blažič, Zoran Dragić je z Milanom izgubil.

Po porazu v prejšnjem krogu je Real v 13. krogu evrolige v Madridu gostil nemški Brose Bamberg in ga zanesljivo premagal. K deveti zmagi Madridčanov na 13 tekmah je velik delež prispeval tudi Luka Dončić.

17-letni košarkarski čudežni deček iz Slovenije je v 19 minutah prispeval kar 16 točk in le za točko zaostal za svojim evroligaškim rekordom, ki ga je pred dvema tednoma dosegel na tekmi proti Žalgirisu. Dončić je ob metu iz igre 6/11 (3/5 za tri) pristavil še šest skokov, pet podaj in tri ukradene žoge ter zaokrožil sijajen večer.

Pri gostih je bil Aleksej Nikolić na igrišču 13 minut in v tem času dosegel dve točki. Obe s prostih metov. Iz igre je metal le enkrat in zgrešil met za tri.

Alen Omić je z Anadolu Efesem pred domačimi navijači izgubil proti Žalgirisu z 71:84. Nekdanji košarkar Uniona Olimpije je na igrišču prebil nekaj manj kot osem minut in v tem času prispeval dve točki.

V sredo sta zaigrala še dva slovenska košarkarja. Zoran Dragić je z Milanom gostil Panathinaikos in izgubil, Jaka Blažič pa je z Baskonio v španskem obračunu v domači dvorani premagal Barcelono.

Torek:
Real Madrid : Brose Bamberg 95:72 (72:40, 47:25, 24:9)
Dončić 16 točk, 6 skokov, 5 podaj in 3 ukradene žoge v 19 minutah, Llull 14; Staiger 18, Theis 15, Nikolić 2 točki v 13 minutah

Unics Kazan
: Galatasaray 73:60 (55:43, 37:31, 15:11)
Voronov 22, Colom 17; Guler 17, Preldžić 12

Anadolu Efes : Žalgiris 71:84 (51:66, 30:44, 13:16)
Heurtel 18, Brown 16, Omić 2 in skok v sedmih minutah; Pangos 15, Ulanovas 14

Olympiakos Pirej : Crvena zvezda 73:65 (56:43, 45:34, 22:18)
Lojeski 18, Green 15; Jović 16, Kuzmić 13

Sreda:
Fenerbahče : Darüssafaka 64:71 (48:50, 35:37, 18:20)
Sloukas 16, Udoh 15; Wilbekin 22, Clyburn 20

Emporio Armani : Panathinaikos        72:86 (42:64,29:40,21:16)
McLean 16, Sanders 10, Zoran Dragić 9, skok v 16 minutah;James 19, Calathes 16

Maccabi Tel Aviv : CSKA Moskva        76:80 (59:58,46:42, 31:16)
Goudelock 19, Rudd 16; Higgins 16, Fridzon 13

Baskonia : Barcelona                  65:62 (47:45,24:30, 9:16)
Beaubois 19, Larkin 14, Jaka Blažič skok, ukradena žoga v 9 minutah; Tomić 18, Rice 16