Petek, 8. 12. 2017, 22.25

Evroliga, 11. krog

Za zmago v Pireju ni zadoščal niti nov Dončićev rekord

Luka Dončić | Foto Reuters

V 11. krogu košarkarske evrolige so košarkarji Reala po podaljšku s 83:92 v Pireju klonili proti odličnemu Olympiacosu. Madridčanom ni pomagal niti nov strelski rekord Luke Dončića, ki je dosegel kar 33 točk!

To, da je 18-letni slovenski košarkar najboljši pri Realu, je že stara zgodba in nič drugega ne moremo napisati za tekmo v Pireju.

Dončić je začel zadržano, potem pa stopnjeval ritem in Real ves čas držal v igri za zmago. Na koncu ga je s 26 točkami popeljal celo do podaljška, tam pa so Grki, ki so, roko na srce, vodili večji del tekme, spet stopili na plin in na krilih Georgiosa Printezisa slavili že deveto zmago v tej evroligaški sezoni.

Dončić je v skoraj 38 minutah, preživetih na igrišču, in metu iz igre 12/21 dosegel rekordnih 33 točk, prejšnji njegov rekord je bil 28 točk, k temu pa je dodal še šest skokov in štiri podaje. Njegov končni statistični indeks je znašal 36.

Pri Realu, ki mu zaradi poškodbe še vedno ne more pomagati slovenski reprezentant Anthony Randolph, je 24 točk dodal še Američan Jaycee Carroll, preostali pa so odpovedali, v tem se skriva glavni razlog, zakaj je Real spet izgubil. Zdaj imajo pet zmag in šest porazov, kar je dovolj le za osmo mesto na lestvici.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini: 2 točki (met za dve: 1/2, za tri: 0/2), 2 skoka; statistični indeks: 0; igral je 8:52

Po 2. četrtini: 10 točk (met za dve: 3/5, za tri: 1/4, prosti meti: 1/1), 2 skoka, 1 podaja; statistični indeks: 8; igral je 13:43

Po 3. četrtini: 18 točk (met za dve: 5/8, za tri: 2/7, prosti meti: 2/3), 3 skoki, 2 podaji, 1 izg. žoga; statistični indeks: 15; igral je 22:48

Po 4. četrtini: 26 točk (met za dve: 8/12, za tri: 2/7, prosti meti: 4/5), 6 skokov, 3 podaje, 1 izg. žoga; statistični indeks: 28; igral je 32:48

Po podaljšku: 33 točk (met za dve: 8/12, za tri: 4/9, prosti meti: 5/7), 6 skokov, 4 podaje, 1 izg. žoga; statistični indeks: 36; igral je 37:48

Zoran Dragić je bil pri Efesu najboljši posameznik, a Turki v Pionirju vseeno niso imeli nobenih možnosti. | Foto: Sportida Zoran Dragić je bil pri Efesu najboljši posameznik, a Turki v Pionirju vseeno niso imeli nobenih možnosti. Foto: Sportida

Visok poraz Efesa v Pionirju

Crvena zvezda je na odmor odšla s prednostjo šestih točk (50:44). Prednost Srbov bi bila še višja, če v vrstah Efesa ne bi blestel Zoran Dragić. Ta je v prvih 20 minutah dosegel 12 točk. V drugem polčasu so Turki popustili, tudi Dragić, in Beograjčani so na koncu zmagali s kar 100:81. Drugi predstavnik pri Efesu Edo Murić je v nekaj petih minutah igre ostal brez točke.

V Bambergu je v sredo gostovalo vodilno moštvo lige in proti Alekseju Nikoliću in druščini upravičilo vlogo favorita. CSKA je zmagal z 92:76.

Evroliga, 11. krog:

Četrtek, 7. december:

Žalgiris Kaunas : Panathinaikos Atene 80:74
Jankunas 17, White 13, Pangos 12; Pappas 16, Singleton 15

Brose Bamberg : CSKA Moskva 76:92
Rubit 16, Hickman 13 ... Nikolić 5, 2 skoka, 4 podaje v 20:19.; De Colo 20, Clyburn 15, Rodriguez 14

Crvena zvezda Beograd : Anadolu Efes Istanbul 100:81
Feldeine 29, Rochestie 11; Dunston 16, Z. Dragić 14 (za dve: 6/8, za tri: 0/3), 5 skokov, 4 podaje v 34:30, Murić 0, 1 izg. žoga v 5:45

Olympiacos Pirej : Real Madrid 92:83
Printenzis 21, Strelnieks 15; Dončić 33, 6 skokov, 4 podaje v 36:48, Carroll 24, Tavares 8

FC Barcelona : Fenerbahče Istanbul 68:83