Petek, 30. 11. 2018, 23.19

Evroliga, 10. krog

Real doživel drugi poraz v sezoni, Fenerbahče se je poigral z Barcelono

Klemen Prepelič in Anthony Randolph | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Fenerbahčeja so z visoko zmago v Barceloni vodilna ekipa evrolige, v desetih tekmah imajo le en poraz, od CSKA-ja, ki ima isti izkupiček, imajo boljšo koš razliko. Turki v katalonski prestolnici niso imeli nikakršnih težav, Barcelona je vodila le na začetku tekme.

Zadnjič s 6:5, s trojko Muhammeda Alija, s 16 točkami skupaj z domačim Adamom Hango najučinkovitejšim igralcem tekme, pa so gosti prišli do vodstva, ki ga niso več izpustili iz rok. Njihova končna prednost je bila 19 točk (65:84). Slovenski košarkar v dresu Kataloncev Jaka Blažič je dobil 12 minut za igro, a ni sili v ospredje, na koš je vrgel trikrat, zadel enkrat, v statistiko je vpisal dve točki in skok.

Neuspešen je bil tudi Alen Omić v dresu Budućnosti, ki je pričakovano izgubila v Pireju proti Olympiacosu (70:92). Slovenski center je v slabih 22 minutah dosegel osem točk in zbral štiri skoke. Najbolj razpoložen je bil košarkar pirejskega kluba Zach Leday, ki je dosegel 28 točk in dodal še osem skokov.

Anadolu Efes Istanbul je premagal Baskonio (96:85), Himki pa Panathinaikos (76:68).

Že včetrtek je bil že na delu tudi Real Madrid, ki je v evroligi doživel drugi poraz. Tokrat so bili od njih boljši košarkarji CSKA in jih premagali z izidom 88:93

Na tekmi se Klemen Prepelič ni izkazal . Ta je na parketu preživel le dobre štiri minute, a je njegova statistika točk ostala prazna. Anthony Randolph, nekdanji slovenski reprezentant, se je ustavil pri sedmih točkah, trener Pablo Laso, pa mu je namenil slabih dvajset minut.

Alen Omić Budućnost vs Nando De Colo CSKA
Sportal Senzacija v Podgorici: Omićeva Budućnost na kolena spravila doslej še neporaženi CSKA