JL Bourg Jurica Golemac Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 27. 10. 2021, 22.28

EUROCUP, 2. KROG

Olimpija v Stožicah do druge evropske zmage

Cedevita Olimpija : JL Bourg, Eurocup | Olimpija je po dveh tekmah pri dveh zmagah. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je po dveh tekmah pri dveh zmagah.

Cedevita Olimpija je dobila tudi svojo drugo tekmo v tej sezoni EuroCupa. Ljubljančani so v Stožicah na prvem srečanju pred domačimi gledalci z 91:79 ugnali francoski JL Bourg. Klemen Prepelič je bil ob dramatičnem porazu Valencie proti Budućnosti (70:71) s 14 točkami prvi strelec španske ekipe.

Cedevita Olimpija : JL Bourg, EuroCup, Jaka Blažič, Edo Murić
Sportal Po prepiranju in analiziranju dobili pravi odgovor

Olimpija si je zmago pred 1.800 domačimi gledalci priigrala predvsem z izjemno strelsko predstavo: iz igre je metala 75-odstotno, za tri točke pa je bila celo več kot polovično uspešna. V zaključku tekme pa je proti francoskemu nasprotniku našla tudi prave rešitve v obrambi.

Gostje so tako hitro povedli, po polovici prve četrtine je bilo ob skoraj nezgrešljivem metu Bourga, ko so v koš ob odboju od table padali celo očitno predolgi meti z razdalje, že 18:8. Domači igralci so v nadaljevanju sicer hitro našli priključek, poravnali izid manj kot tri minute kasneje, ob koncu četrtine pa celo prvič na tekmi prišli do vodstva.

Marcus Keene je dosegel 20 točk. | Foto: Grega Valančič/Sportida Marcus Keene je dosegel 20 točk. Foto: Grega Valančič/Sportida

V nadaljevanju je bil tako v drugi kot tretji četrtini enak scenarij. Na krilih trše obrambe so domačini po zaostanku z 48:54 v uvodu drugega polčasu v naslednjih treh minutah in pol dosegli 13 neodgovorjenih točk. Vodstva nato več niso izpustili iz rok.

Bourg se je v zadnji četrtini s pomočjo razpoloženega Pierra Pelosa sicer približal na pet točk šest minut pred koncem, a je nekaj hitrih protinapadov v nadaljevanju Olimpiji znova dalo varno prednost. Prave možnosti gostov je dve minuti in pol pred koncem z metom za tri dokončno strl Marcus Keene, ki je bil z 20 točkami eno prvih imen zeleno-oranžnih.

Najbolj učinkovit je bil Edo Murić, ki je dosegel 21 točk, enak strelski izkupiček je pri Bourgu dosegel Pelos.

Budućnost : Valencia 71:70
Klemen Prepelič (Valencia) 14 točk, 1 skok, 3 asistence v 15:32, Mike Tobey (Valencia) zaradi poškodbe ni bil v kadru.

Cedevita Olimpija : JL Bourg 91:79 (26:25, 22:24, 24:16, 19:14)
Murić 21, Keene 20, Pullen 13, Ejim 12; Pelos 21.

Virtus Bologna : Ulm 87:76