košarka ABA 2 Helios Suns kk Rogaška

Sreda, 9. 10. 2019, 20.55

DRUGA ABA LIGA, 2. KROG

Helios poražen v Beogradu, neuspešna tudi Rogaška

Blaž Mahkovic | Blaž Mahkovic je bil ob porazu Heliosa s 24 točkami najbolj razpoložen član Domžalčanov. | Foto Vid Ponikvar

V 2. krogu druge bo  ABA lige je Rogaška danes gostila Široki in po napeti končnici izgubila s 74:79. Drugi slovenski predstavnik Helios Suns pa je včeraj na gostovanju v Beogradu pri ekipi Dynamica, ki ga vodi slovenski trener Miro Alilović, izgubil z 69:74. Obe slovenski ekipi sta bili v prvem krogu uspešni.

Domžalčani so priložnost za zmago zapravili v tretji četrtini, ki so jo izgubili z 12:23. Po slabem tretjem delu je slovenska ekipa v zadnjem znižala zaostanek. Blaž Mahkovic, s 24 točkami prvi strelec tekme, je 14 sekund pred koncem s prostim metom Helios pripeljal do petih točk razlike, vendar je obenem postavil tudi končni izid.

Prvi poraz so v drugem krogu doživeli tudi košarkarji Rogaške, ki so zmago zapravili v zadnji četrtini, saj so jo izgubili z 12:24. Prvi strelec Slatničanov je bil Tadej Ferme z 20 točkami Ivan Miličević jih je dodal 19.