Thermometer Blue 2,86

Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat

Torek, 9. 10. 2018, 8.22

Dragić navdušil #video

Goran Dragić | Goran Dragić je prispeval 16 točk k zmagi Miami Heat. | Foto Getty Images

Goran Dragić je prispeval 16 točk k zmagi Miami Heat.

Po zmagi Luke Dončića z Dallas Mavericks je bil uspešen tudi njegov mentor v zlati slovenski reprezentanci Goran Dragić. V derbiju Floride je bil ključen mož pri zmagi Miami Heat (90:89).

Po treh zaporednih porazih v pripravljalnem obdobju in poškodbah, ki so jih pestile, so košarkarji Miami Heat le dosegli zmago. Na domačih tleh so premagali Orlando, s katerim se bodo pomerili tudi v uvodu rednega dela sezone.

Proti Čarovnikom sta se vrnila Josh Richardson in Bam Adebayo. Vročica je imela najvišjo prednost 19 točk v tretji četrtini. Gostje so zapretili v zadnji, celo povedli, a je na koncu zmaga vendarle ostala doma.

Trener Eric Spoelstra je razdelil minutažo med enajst igralcev. Goran Dragić kot nosilec igre je na parketu prebil 22 minut in v tem času dodobra zapolnil statistične kolone.

Vrhunci Dragićeve igre

Tekmo je končal pri 16 točkah - stekel mu ni le met za tri točke (1/5), medtem ko je bil za dve točki stoodstoten -, petih asistencah in treh skokih. Gogi je bil drugi strelec Miamija, najboljši pa z 19 točkami Rodney McGruder.

Pri poraženem moštvu je bil z 22 točkami in kar 14 skoki pričakovano najboljši črnogorski center Nikola Vučević. Dovolj priložnosti za dokazovanje je dobil tudi novinec v dresu Orlanda Mohamed Bamba. Orlando ga je izbral šestega po vrsti, v 23 minutah pa se je zaustavil pri sedmih točkah, treh asistencah in ukradenih žogah ter štirih skokih.

Miami bo do konca pripravljalnega obdobja odigral še tekmi proti New Orleansu in Atlanti, v sezono pa vstopil 17. oktobra.