Luka Dončić Luka Dončić Deandre Ayton

Torek, 2. 10. 2018, 10.41

Dončićev konkurent zasijal #video

Deandre Ayyton | Foto Getty Images

Prvi izbor na letošnjem naboru Deandre Ayton je na prvi pripravljalni tekmi v dresu Phoenix Suns prikazal odlično predstavo, a je njegov Phoenix na čelu z Igorjem Kokoškovim izgubil.

Phoenix Suns so v noči na torek gostili Sacramento Kings in izgubili s 102:106. Vse oči so bile uprte v mladega Deandreja Aytona, ki je bil na letošnjem naboru lige NBA izbran kot prvi. Prav on bo tudi eden izmed največjih tekmecev Luke Dončića v boju za naziv novinec leta.

Luka Dončić
Sportal Luka Dončić dočakal premiero v NBA in zablestel #video

Center Phoenix Suns je v 30 minutah igre dosegel kar 24 točk in zbral devet skokov, pohvalil pa se je tudi s tremi blokadami.

"Užival sem. Pozna se, če dobro delaš v pripravljalnem obdobju," je dejal Ayton, njegovim besedam pa je pomočnik trenerja pri Phoenix Suns Dave Joerger pristavil: "Ayton bo res dober. V naslednjih desetih do 12 letih bo naredil ogromno."

Trener Phoenixa Igor Kokoškov je sprva želel, da bi nosilci igrali okoli 15 minut, vendar je večina prestopila to mejo. Srbski strokovnjak, ki je Slovenijo lani na evropskem prvenstvu popeljal do zlate medalje, poudarja, da zmagovati v pripravljalnem obdobju ni cilj: "Ne želimo zmagati na trening tekmah, ampak na pravih."

Zato pa ni bil zadovoljen z obrambo: "V tem segmentu nismo bili pravi. Eden od ciljev je izboljšati igro v obrambi. Tokrat tega nisem občutil."

Prav Phoenix pa se bo na uvodu v novo sezono lige NBA pomeril z Dallas Mavericks našega Luke Dončića. Dva kandidata za naziv novinec leta se bosta torej srečala že 18. oktobra.