10. 12. 2007,
16.02

Ponedeljek, 10. 12. 2007, 16.02

Cibona ustavila Helios

Košarkarji Heliosa so v 13. krogu lige NLB izgubili s Cibono s 77:82 (28:20, 45:37, 62:53).

Slovenski državni in pokalni prvaki so bili na pragu še enega senzacionalnega uspeha. V dvorani Dražena Petrovića v Zagrebu so vodili 35 minut, v odločilnih trenutkih pa je Cibona strnila svoje vrste in vknjižila pričakovano zmago. Troha je dosegel 30 točk ob metu 5:8 za dve točki in 6:8 izza polkroga, na drugi strani pa so imeli tudi Zagrebčani izstopajočega posameznika, Lonza Hoskina, ki je tekmo končal pri 28 točkah in dosegal odločilne koše v trenutkih, ko se je lomil rezultat.

Podatek, da je Helios, ki je nastopil brez Ingrama in Janže, v startu povedel z 8:0 in vodil vse do 35. minute, zgovorno priča od dobri predstavi Domžalčanov v hramu hrvaške košarke. Domačini so v prvem polčasu prišli zgolj na 30:32, v 25. minuti pa so zaostajali že za 15 točk (42:57). V zadnji četrtini so krenili na vse ali nič in počasi ter vztrajno lovili priključek. Ko so prišli na 58:62, je Troha zadel trojko za novo vodstvo, ko pa je Rožić v 35. minuti prvič na tekmi popeljal Cibono v ospredje, se Domžalčani niso več vrnili v vodstvo. S trojko in košem jih je dokončno pokopal Američan Lonzo Hoskin.