7. 2. 2009,
21.55

Sobota, 7. 2. 2009, 21.55

Celjanke boljše od Raguse

Košarkarice Merkurja Celja so v 15. krogu lige Multipower razmeroma gladko premagale gostujočo ekipo Raguso.

Košarkarice Merkurja so podobno kot na prvem srečanju v Dubrovniku (+ 29) z lahkoto premagale hrvaške predstavnice in ostajajo v igri za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice.

Celjanke so srečanje dokončno odločile v svojo korist v tretji četrtini, ko je njihova prednost narasla na rekordnih 30 točk (68:38). Nato je domači trener Željko Ciglar priložnost ponudil tudi nekaterim kadetinjam in mladinkam, tako da so goste v zadnjih petih minutah znižale zaostanek in iztržile dostojen poraz.

V naslednjem krogu (15. 2.) bodo Celjanke gostovale pri Jedinstvu iz Bijelopolja.