KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA ABA

Sobota, 25. 9. 2021, 22.57

poročilo s tekme cedevita olimpija : krka

Cedevita Olimpija za uvod ugnala Krko

ABA, Cedevita Olimpija - Krka | Košarkarji Cedevite Olimpije so z odlično obrambo onemogočili Novomeščane. | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Cedevite Olimpije so z odlično obrambo onemogočili Novomeščane.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali Krko z 88:56 (18:15, 44:27, 71:36).

ABA, Cedevita Olimpija - Krka
Sportal Slovenski derbi gladko dobili zmaji, Partizan tudi brez Glasa slavil v Zadru

Cedevita Olimpija : Krka 88:56 (18:15, 44:27, 71:36)

Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Belošević, Juras (oba Srbija), Peić (Hrvaška).

Cedevita Olimpija: Pullen 12 (4:6), Ejim 2, Keene 17 (1:1), Murić 7 (1:2), Auguste 15 (3:3), Blažič 7 (3:4), Ščuka 6 (2:2), Dimec 5 (1:2), Radovanović 7, Carmichael 8, Rupnik 2.
Krka: French 4 (0:2), Gibbs 10 (3:3), Stergar 5, Stipčević 6, Stavrov 9, Stipaničev 4 (0:1), Škedelj 2, Lapornik 8, Macura 7 (3:4), Klobučar 1 (1:2).

Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:20, Krka 7:12.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 7:24 (Keene 4, Pullen 2, Radovanović), Krka 9:29 (Stavrov 3, Stipčević 2, Lapornik 2, Stergar, Gibbs).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 17, Krka 24.
Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so še drugič na začetku sezone premagali tekmeca iz Novega mesta. Po dokaj tesnem uspehu v slovenskem superpokalu prejšnji teden so v uvodnem krogu lige Aba zmagali z 88:56.

Cedevita Olimpija in Krka sta edina slovenske predstavnika v jubilejni dvajseti sezoni lige Aba. Cilj Ljubljančanov je uvrstitev v končnico oziroma med prvih šest najboljših ekip, Dolenjci pa si želijo borbe za sredino razpredelnice v štirinajstčlanskem tekmovanju.

Če je Cedevita Olimpija pred osmimi dnevi v Tivoliju šele v zaključku tekme prišla do zmage, je tokrat vprašanje zmagovalca v Stožicah rešila že v prvem polčasu. Oslabljeno zasedbo Krke je v drugi četrtini nadigrala s 26:12, v tretji s 27:9 in na koncu slavila s točkami z 32 točkami prednosti. To je četrta najvišja razlika med slovenskima tekmecema v zgodovini njunih dvobojev.

Prvi strelec Cedevite Olimpije je bil Marcus Keene, ki je dosegel 17 točk (trojke 4:8, 6 podaj). Zach Auguste je ob stoodstotnem metu v 15 minutah na parketu zbral 15 točk (13 v prvem polčasu), dvanajst pa jih je dodal Jacob Pullen (met 4:6). Pri Krki je do dvomestne številke prišel le Temple Gibbs (10 točk).

V drugem krogu bo Cedevita Olimpija gostovala v Čačku pri Borcu (3. 10.), Krko pa pa doma čaka Mornar (2. 10.).