liga ABA Šenčur Gorenjska gradbena družba KK Krka Novo mesto ABA 2

LIGA ABA 2, SARAJEVO

Helios Suns in Krka po turnirju v Sarajevu vodilni ekipi lige ABA 2

DP košarka Šenčur Krka Leon Stergar | Krka je slavila po preobratu. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Krka je slavila po preobratu.

Košarkarji Helios Suns so vpisali peto zmago v ligi Aba 2 in so tako kot Krka, ki je bila danes po preobratu boljša od Ggd Šenčurja, neporaženi v regionalnem tekmovanju. Domžalčani so v derbiju kroga Borcu iz Banjaluke zadali prvi poraz v sezoni z 91:85 (26:23, 43:48, 63:67), Krka pa je v slovenskem obračunu po velikem preobratu v drugem polčasu premagala Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 66:63 (14:27, 24:45, 47:59).

Novomeščani, ki so v zaključku prvega dela zaostajali že s 23 točkami razlike, so drugi del dobili z 42:18, zadnjo četrtino pa z 19:4. Prvič na tekmi so povedli 24 sekund pred koncem, ko je trojko za končni rezultat zadel Rok Stipčević.

Krka ima po petih tekmah prav toliko zmag, Ggd Šenčur pa ostaja na dnu razpredelnice z izkupičkom 0-5.

Pri Krki sta bila v napadu najbolj razpoložena Miha Škedelj z 18 točkami in Mate Vucić, ki jih je dosegel 16 (12 skokov). Za Ggd Šenčur je 12 točk zbral Dino Murić, dve manj pa Emir Ahmedović.

Mahkovic Helios popeljal do zmage

Helios se je v vodstvo prebil v zadnji tretjini tekme, uspešno pa je obranil tudi zadnji poskus Borca, ki se je dve minuti pred koncem približal na 80:75. Ključno vlogo je odigral Blaž Mahkovic, ki je najprej zadel trojko, nato v obrambi ukradel žogo in v naslednjem napadu dosegel še en koš za prednost desetih točk.

Blaž Mahkovic je najprej zadel trojko, nato v obrambi ukradel žogo in v naslednjem napadu dosegel še en koš za prednost desetih točk. | Foto: Grega Valančič/Sportida Blaž Mahkovic je najprej zadel trojko, nato v obrambi ukradel žogo in v naslednjem napadu dosegel še en koš za prednost desetih točk. Foto: Grega Valančič/Sportida

Mahkovic je tekmo končal pri 15 točkah, po 22 pa sta jih za Helios Suns dosegla Niko Bačvić in Lovro Buljević.

Tretji slovenski predstavnik v ligi Aba Gorenjska gradbena družba Šenčur še nima zmage, na turnirju v Sarajevu je izgubil tri dvoboje, in je po petih tekmah na dnu razpredelnice.

Naslednji turnir lige Aba 2 bo decembra znova v Zlatiboru v Srbiji. Tam bodo vse ekipe odigrale po dve srečanji.