ABA 2 kk Rogaška Helios Suns

Četrtek, 26. 12. 2019, 19.54

DRUGA LIGA ABA, 13. KROG

Rogaška poražena v Bosni, Helios slavil doma

Helios Suns Zlatorog | Domžalčani so do zmage proti Dynamicu prišli v zadnjih sekundah tekme. | Foto Grega Valančič/Sportida

Domžalčani so do zmage proti Dynamicu prišli v zadnjih sekundah tekme.

V 13. krogu druge lige ABA so košarkarji Rogaške na gostovanju v Bosni in Hercegovini morali priznati premoč Širokem. V 35. minuti so domači košarkarji vodili že za 15 (80:65), gostje so se minuto pred koncem približali na štiri (80:84), več od tega pa niso zmogli in izgubili z 82:91. Najboljši strelec Rogaške je bil s 15 točkami Tadej Ferme, Đorđe Lekić pa je 14 točkam dodal še šest podaj.

Košarkarji Helios Suns pa so v sredo s 63:61 strli beograjski Dynamic, ki ga vodi Miro Alilović. Domžalčani so ob polčasu vodili s 45:26, na koncu pa skoraj ostali brez zmage. Prvi strelec gostiteljev Blaž Mahkovic (17 točk) je minuto pred koncem izenačil (61:61), Leon Šantelj pa je po zgrešeni trojki srbskega moštva zadel za zmago.