Jaka Špoljar Pija Galof Nika Bobnar Alena Ivančenko

Torek, 21. 9. 2021, 18.17

SP v kolesarstvu, vožnja na čas (mladinci in mladinke)

Zlato v Rusijo in na Dansko, najboljša Slovenka Bobnarjeva

Alena Ivančenko | Na zmagovalni oder so se uvrstile mladinke iz Rusije, Nemčije in Velike Britanije. | Foto Guliverimage

Ruska kolesarka Alena Ivančenko je v mladinski konkurenci osvojila zlato kolajno v vožnji na čas na svetovnem prvenstvu v Flandriji. Za Rusinjo, ki je za 19,3 km dolgo progo potrebovala 25:05 minute, sta se uvrstili Britanka Zoe Backsted (+0:10) in Nemka Antonia Niedermaier (+0:25).

Marlen Reusser, Ellen Van Dijk, Dutch Annemiek
Sportal Nizozemka zlata v vožnji na čas, Bujakova 19.

Na kronometru sta nastopili tudi dve Slovenki: Nika Bobnar (+3:05) je preizkušnjo končala na 23., Pija Galof (+4:01) pa na 46. mestu.

Popoldan je med mladinci na 22,3 km slavil Danec Gustav Wang, 20 sekund je zaostal Britanec Joshua Tarling, 29 pa Belgijec Alec Segaert. Slovenske barve je zastopal Jaka Špoljar, ki je za zmagovalcem zaostal 2:04 minute in osvojil 41. mesto.

V sredo se bodo kolesarji pomerili na mešani moško-ženski ekipni tekmi v kronometru. Slovenija svoje ekipe nima.