21.32

kolesarstvo

Nedelja, 7. 10. 2012, 21.32

Sorensen zmagovalec dirke GP Bruno Beghelli

Sedemintridesetletni Danec Nicki Sorensen je zmagovalec 16. enodnevne kolesarske dirke GP Bruno Beghelli (1.1). Simon Špilak in Kristijan Koren sta odstopila.

Na 196 kilometrov dolgi dirki je nastopilo 126 kolesarjev. Že po dvajsetih kilometrih je glavnina dovolila pobeg skupini v kateri je bilo 16 kolesarjev. Dvajset kilometrov kasneje so imeli ubežniki že 7 minut prednosti pred glavnino, v kateri sta bila tudi Slovenca Simon Špilak in Kristijan Koren. Na zaključnih krogih je bila glavnina vse bližje ubežnikom. Slednjih je bilo vse manj v ospredju in 10 kilometrov do cilja je bila vsa glavnina skupaj. Odločilen trenutek dirke se je zgodil 7 kilometrov do cilja, ko so glavnini pobegnili Domenico Pozzovivo, Matteo Rabottini, Przemyslaw Niemiec, Nicki Sorensen in Fabio Felline. Le tri kilometre kasneje je Sorensen pobegnil ostalim ubežnikom in uspel v cilj prikolesariti z dovolj prednosti, da se je lahko veselil prve zmage v letošnji sezoni. Lani in predlani je bil danski prvak. Sprint zasledovalne četverice je pripadel Italijanu Fellineju, medtem ko se je na zadnjo stopničko zmagovalnega odra povzpel njegov rojak Matteo Rabottini.