Peter Sagan Borut Božič Luka Pibernik Luka Mezgec

Ponedeljek, 19. 9. 2016, 18.48

Sagan še kar kaže svojo neverjetno moč

Peter Sagan | Foto Reuters

Aktualni svetovni kolesarski prvak Peter Sagan je že dan po tem, ko je v francoskem Plumenecu na impresiven način osvojil še naslov prvega evropskega prvaka v članski konkurenci, nastopil v prvi etapi dirke Eneco Tour na Nizozemskem. V njej je spet dokazal svojo kakovost, čeprav je čutil utrujenost, je v sprintu zasedel tretje mesto.

Šampiona ekipe Tinkoff sta premagala le mladi, 23-letni Nizozemec Dylan Groenewegen, moštveni kolega Primoža Rogliča pri ekipi LottoNL Jumbo, in moštveni kolega Boruta Božiča pri ekipi Cofidis, Francoz Nacer Bouhanni.

Za Nizozemca je bila to 12. zmaga v profesionalni karieri, vse je dosegel v zadnjih dveh sezonah, in prva v svetovni seriji. "To je dirka najvišje ravni, to je dirka v moji domovini, zmagati v njenem uvodu, v mojem prvencu, je nekaj neverjetnega. Če samo pomislim, kakšne kolesarje sem premagal, na dirki nastopa skoraj vsa sprinterska ekipa, ne morem verjeti. Za zmago pa ima zasluge vsa ekipa, od prvega do zadnjega," je svoje ekipne kolege, ki so poleg drugih sprinterskih ekip nevtralizirali pobeg petih ubežnikov, pohvalil zmagovalec.

Četrto mesto in peto mesto sta zasedla Norvežana Edwald Boasson Hagen in Alexander Kristoff, šesti je bil italijanski prvak Giacomo Nizzolo. Brez najvišjih mest so ostali taki sprinterji, kot so Nemca Marcel Kittel in Andre Greipel, Italijan Sacha Modolo, Avstralec Caleb Ewan in Belgijec Tom Boonen.

Slovenci za zmago v sprintu niso sodelovali, v skupnem seštevku pa je bil še najboljši Luka Pibernik (Lampre-Merida), ki je zasedel 46. mesto. Luka Mezgec (Orica-BikeExchange) je bil 70., Roglič 120., Marko Kump (Lampre-Merida) 168., Božič pa 169, vsi Slovenci so na cilj prišli v času zmagovalca.