Dirka po Franciji Primož Roglič Primož Roglič Tour de France Tour de France

Ponedeljek, 9. 7. 2018, 17.57

Dirka po Franciji, 3. etapa

Primož Roglič izgubil več kot minuto

Primož Roglič | Foto Urban Urbanc/Sportida

Kolesarji BMC-ja so zmagovalci tretje etape, ekipnega kronometra, dirke po Franciji. V Choletu, kjer sta bila start in cilj, je švicarska zasedba po 35,5 kilometra premagala britanski Sky na drugem in belgijski Quick-Step Floors na tretjem mestu. Bahrain-Merida Kristijan Korena je bila 11., LottoNL-Jumbo Primoža Rogliča 13.

Peter Sagan
Sportal Sagan izkoristil padce tekmecev in prevzel skupno vodstvo

Sky je zaostal štiri sekunde, Quick-Step Floors pa sedem.

Bahrain-Merida je bila na koncu počasnejša eno minuto in šest sekund, LottoNL-Jumbo pa eno minuto in 15 sekund. Čeprav se je sprva zdelo, da je imela Rogličeva ekipa kakšno tehnično težavo ali pa je prišlo do padca, saj je bil zaostanek ob prihodu na cilj velik, je kapetan LottoNL-Jumba Steven Kruiswijk v izjavi za nizozemsko televizijo dejal, da so začeli prepočasi in preveč previdno, zaostanek pa se je do konca le povečeval.

Novi vodilni kolesar na 105. Touru je Belgijec Greg van Avermaet. Po treh etapah ima enak čas njegov moštveni kolega, Američan Teejay van Garderen. Tretji je Britanec Geraint Thomas iz ekipe Sky, ki zaostaja tri sekunde. Roglič je na 27. mestu, z minuto in desetimi sekundami zaostanka. Koren je 100., njegov zaostanek znaša štiri minute in 12 sekund.

"Moštveni kronometer je vedno nekaj posebnega. Celotna ekipa se bori za en cilj, to je etapna zmaga. Naša ekipa je v tem vrhunska. Vesel sem, da sem del nje. Priti do rumene majice je bil velik cilj prvega tedna. Enkrat sem jo že nosil in občutek je bil izjemen. Jutri bom popolnoma užival," je povedal van Avermaet, sicer specialist za enodnevne klasike.