Dirka po Omanu, 13. etapa

Polanc 13. v tretji etapi dirke po Omanu

Jan Polanc | Jan Polanc je osvojil 13. mesto. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Jan Polanc je osvojil 13. mesto.

Slovenski kolesar Jan Polanc (UAE Emirates) je v razgibani tretji etapi kolesarske dirke po Omanu zasedel 13. mesto, za zmagovalcem Kazahstancem Aleksejem Lucenkom (Astana) je zaostal 18 sekund. Drugo mesto je zasedel Španec Jesus Herrada, tretje olimpijski prvak Belgijec Greg Van Avermaet, četrto pa nekdanji svetovni prvak Portugalec Rui Costa.

Vsi so zaostali eno sekundo. Od Slovencev je v Omanu tudi Kristijan Koren (Bahrain Merida), zasedel je 29. mesto (+1:55).

Etapa je bila prva od težjih, zato je trenutni skupni vrstni red podoben etapnim rezultatom. Zmagovalca dirke bo odločila sredina peta etapa.