15. 2. 2008,
21.40

Petek, 15. 2. 2008, 21.40

Mahorič dosegel četrto zmago Perutnine

Zmagovalec 11. etape na 33. kolesarski dirki Po Kubi je Slovenec Mitja Mahorič. Član Perutnine Ptuj je bil najhitrejši v ciljnem šprintu ubežnikov.

Ker so kolesarji Perutnine tudi zaradi smole ostali brez možnosti za vidnejše uvrstitve v skupnem seštevku so vse moči usmerili v etapne zmage. Zato je v današnji 120 kilometrov dolgi etapi že po 20. kilometru srečo s pobegom poskusil Mitja Mahorič. Pridružil se mu je še Bernardo Colex (Tecos). Na 40. kilometru sta imela že minuto in 40 sekund prednosti pred glavnino.

Na 80. kilometru so Mahoriča in Colexa ulovili še trije kolesarji. Njihova prednost pred glavnino je znašala štiri minute. Petnajst kilometrov kasneje je imela peterica le še minuto in pol prednosti pred glavnino kjer so tempo narekovali reprezentanti Kube. Prednost se je neprestano topila in 15 kilometrov do cilja znašala le še 40 sekund. Vseeno je Mahorič uspel še enkrat pobegniti in v ciljnem šprintu premagati Neorlana Ramosa, ki je edini uspel ohraniti stik z njim.

''Vsekakor moram biti zadovoljen saj sem dobil zadoščenje za vložen trud v zimskih mesecih. Letos sem količinsko veliko treniral. Na dirki imam kar nekaj smole saj sem že trikrat padel. Danes sem se tudi zbudil ves prehlajen, a sem stisnil zobe saj vem, da se bo ves trud obrestoval. Tudi občutek na kolesu je vseskozi boljši,'' je za Sportal povedal Mitja Mahorič, ki je s tem dosegel svojo prvo etapno zmago na dirki. Leta 2005, ko je dirko končal na skupnem 4. mestu je v 11. etapi zasedel 2. mesto. Dirka ima na sporedu še dve etapi in se bo končala v nedeljo.