17.39

Jure Kocjan

Nedelja, 27. 1. 2013, 17.39

Jules zmagovalec dirke GP Cycliste La Marseillaise

Francoski kolesar Justin Jules je zmagovalec 25. enodnevne kolesarske dirke GP Cycliste La Marseillaise (1.1). Na 2. in 3. mestu sta dirko končala Samuel Dumoulin in Thomas Damuseu.

Na 148 kilometrov dolgi dirki so nastopili kolesarji 18 ekip. Med njimi je bil tudi Slovenec Jure Kocjan, ki je dirko končal, a ni dosegel vidnejšega rezultata. O zmagovalcu dirke je odločal ciljni šprint skupine v kateri je bilo 39 kolesarjev. Zmage se je veselil 26 letni Justin Jules, ki je letos ponovno član ekipe La Pomme-Marseille. To je šele druga zmaga Julesa v njegovi karieri. V prvi skupini ni bilo edinega Slovenca, ki je nastopil na dirki. Jure Kocjan, ki je dirko pred dvema letoma končal na 4. mestu, je slednjo tokrat končal na 89. mestu. ''Sprva je dobro kazalo, a sem odpadel od najboljših na zadnjem vzponu. Na spustu smo bili nato že povsem blizu, a prve vseeno nismo več ulovili. Noge se še ne vrtijo najboljše, a je še dovolj časa,'' je po dirki za Sportal povedal Kocjan, ki ga sedaj čaka nastop na dirki Etoile de Besseges. Na etapni dirki prve kategorije, ki se bo pričela v sredo, bosta nastopila tudi Grega Bole (Vacansoleil-DCM) in Aldo Ino Ilešič (UnitedHealthcare).