Miran Vauh Monika Hrastnik svetovno prvenstvo gorsko kolesarstvo

Gorsko kolesarstvo, svetovno prvenstvo, kvalifikacije, spust

Monika Hrastnik pred finalom SP zadržana

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je bila 15. | Foto Guliverimage

Monika Hrastnik je bila 15.

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je v kvalifikacijah spusta oziroma v razvrstitveni vožnji na svetovnem prvenstvu v Pal Arinsalu v Andori zasedla 15. mesto. Tridesetletnica iz Lepe Njive je bila dobrih 11 sekund počasnejša od prepričljivo najboljše Francozinje Myriam Nicole.

Hrastnik, pred štirimi leti bronasta na SP v Leogangu, se je na progo v Pal Arinsalu na visoki nadmorski višini (2400 m) podala rezervirano, v drugem delu pa je bila bolj konkurenčna in proti najboljšim ni več toliko izgubljala.

Ciljno črto je prečkala na 15. mestu z zaostankom 11,283 sekunde za Nicole. Ta je bila 3,189 sekunde hitrejša od Britanke Tahnee Seagrave in 5,465 sekunde od branilke naslova, Avstrijke Valentine Höll.

V Pal Arinsalu doslej 30-letna Hrastnik ni najbolj blestela. Lani je bila v svetovnem pokalu 11., predlani 12., najboljši izid pa ima iz leta 2018, ko je bila osma. V Andori je na SP že nastopila, in sicer pred devetimi leti, ko je bila 18.

V sobotni finale, ki se bo začel ob 12.30, so se uvrstile vse tekmovalke. Moška sobotna preizkušnja se bo začela ob 14. uri, tudi nanjo so se uvrstili vsi tekmovalci.

Vauh 86.

Edini slovenski predstavnik Miran Vauh, z 42 leti drugi najstarejši med prijavljenimi 97 kolesarji, je zasedel 86. mesto z zaostankom 25,452 sekunde.

Danes je bil najhitrejši petkratni svetovni prvak, Francoz Loic Bruni. Drugi je bil Američan Ryan Pinkerton (+2,139), tretji pa Britanec Danny Hart (+2,374).