18.12

Mark Cavendish Borut Božič

Sreda, 6. 4. 2011, 18.12

Cavendishu Scheldeprijs

Mark Cavendish je zmagovalec 99. enodnevne kolesarske dirke Scheldeprijs (1.HC). Za Cavendisha je to že tretja zmaga na tej dirki. Borut Božič na 14. mestu.

Dirka, ki je glede na profil povsem ravna, se je po pričakovanju končala s ciljnim šprintom glavnine. Na 200 kilometrov dolgi dirki, ki večini kolesarjev služi kot zadnji težji trening pred nedeljsko dirko Pariz-Roubaix, je nastopila večina najboljših svetovnih šprinterjev. Kot edini slovenski predstavnik je na dirki nastopil Borut Božič, ki se je moral ponovno sam izboriti čim boljši položaj pred ciljnim šprintom. Zaključek dirke je bil zelo nervozen, saj je ogromno šprinterjev želelo na dirki slaviti zmago.

Velika hitrost, velika želja in brezkompromisno dirkanje je pripeljalo do dveh padcev v zadnjih štiristo metrih dirke. Na tleh sta pristala tudi Tyler Farrar (Garmin-Cervelo) in Wouter Weylandt (Leopard-Trek). Suvereno zmago na dirki je dosegel Mark Cavendish. Svoje tretje zmage na tej dirki je bil izredno vesel. ''Zmaga mi zelo veliko pomeni. Prvič zato, ker sem ponovno pridobil samozaupanje ter nato še zato, ker sem leta 2007 ravno na tej dirki dosegel svojo prvo profesionalno zmago,'' je po dirki nasmejan dejal Cavendish.

Borut Božič se je z veliko sreče izognil padcu in osvojil 14. mesto. ''K sreči nisem padel. Žal se ne morem izogniti temu, da si moram sam izboriti soliden položaj za šprint. Sedaj bom imel nekaj tekmovalnega premora, nato pa bom nastopil na dirki po Romandiji,'' je po dirki za Sportal povedal Božič.