Thermometer Blue 0

liga NHL Philadelphia Flyers

Petek, 5. 2. 2016, 20.22

Washington vrnil letalcem in še okrepil vodstvo

Na matineji so hokejisti Washingtona z zmagovitim golom Matta Niskanena s 3:2 premagali Philadelphio in se utrdili v vdostvu. New York Islanders so prerešetali mrežo Edmontona.

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so v noči na ponedeljek odigrali tri tekme. Najvišjo zmago so dosegli New York Islanders, ki so z 8:1 ugnali Edmonton Oilers in obdržali stik z ekipami, ki se borijo za končnico. Junak tekme je bil s tremi goli in podajo Kyle Okposo.

Dvomov o zmagovalcu tokrat ni bilo, saj so gostitelji prvo tretjino dobili s 3:0 in v 27. minuti vodili kar s 5:0. Blestel je tudi vratar New Yorka Thomas Greiss s kar 30 obrambami. S 60 točkami si Islanders zdaj delijo šesto mesto vzhoda z Detroitom.

Presenetljiv poraz je na domačem ledu doživel Washington, vodilna ekipa lige, ki je na domačem ledu izgubil s Philadelphio Flyers z 2:3. Goste je v prvem delu v vodstvo popeljal Michael del Zotto, Aleksej Ovečkin in Dimitrij Orlov pa sta poskrbela za vodstvo gostiteljev pred zadnjim odmorom. A Philadelphia se je pobrala in z goloma Nicka Schultza in Matta Niskanena odnesla obe točki. O rahli premoči Philadelphie priča tudi podatek o strelih na gol, ki se je ustavil pri 35:30 za Philadelphio. Sicer pa je Ovečkin dosegel že 30. gol v sezoni, kar mu je uspelo že 11. sezono zaporedoma in pred njim sta na večni lestvici v tem pogledu še Wayne Gretzky (13) in Mike Gartner (15).

V Quebecu pa so gledalci videli podaljšek ter izvajanje kazenskih strelov, po katerih se je Montreal veselil zmage nad Carolino z 2:1. V peti seriji je Sven Andrighetto ugnal Cama Warda in bil edini napadalec, ki je iz kazenskega strela prelisičil nasprotnega vratarja. Pred tem je v prvem delu za goste zadel Jeff Skinner, v drugi tretjini je izenačil Max Pacioretty.

Anže Kopitar s kralji iz Los Angelesa je bil tokrat prost, v torek zvečer pa ga čaka gostovanje v Bostonu.