15.01

Slovan Bratislava Žiga Jeglič Rok Tičar liga KHL

Sobota, 12. 9. 2015, 15.01

Tičar v polno, Slovan s petico na peto mesto

Slovaški klub Slovan iz Bratislave je na gostovanju pri Vitjazu iz Podolska slavil s 5:2 in se s tremi točkami povzpel na peto mesto zahodne konference. V polno tudi Rok Tičar.

Slovaki so pri Vitjazu povedli v deveti minuti, ko je prednost z igralcem več z zadetkom kronal Filip Novak, do konca drugega dela so prednost le še višali Milan Bartovič, Andrej Stastny - podal mu je Žiga Jeglič - in Rok Tičar, ki je v 39. minuti postavil izid tretjine. Gostitelji so z dvema zadetkoma Alekseja Makejeva v 56. minuti znižali na 2:4, a jim preobrata ni uspelo uprizoriti, Milan Bartovič je z zadetkom v prazen gol v zadnji minuti zadel za končnih 2:5.

Slovaški klub se je s tretjo zaporedno zmago povzpel na peto mesto zahodne konference, v kateri vodi Jokerit, drugi pa je CSKA Jana Muršaka. Slovaki bodo imeli nedeljo prosto, v ponedeljek pa bodo gostovali v zagrebškem brlogu.