12.34

liga KHL Slovan Bratislava Žiga Jeglič Rok Tičar

Sobota, 13. 12. 2014, 12.34

Slovanovci slavili v loteriji

Hokejisti Slovana iz Bratislave so v 58. minuti izsilili podaljšek, do zmage (3:2) pa proti Salavatu Julajevu Ufa prišli po kazenskih strelih.

Slovaška ekipa proti petemu moštvu vzhodne konference Salavat Julajev Ufa v rednem delu ni nikoli vodila, je pa vselej našla odgovor na rusko vodstvo. Slovan je v 58. minuti prek Martina Stajnocha, v akciji je s podajo sodeloval tudi Rok Tičar, izenačil na 2:2 in poskrbel za podaljšek, v katerem zadetka ni bilo, tako da so sledili kazenski streli. V šesti seriji je zmagovalca odločil Tomas Netik. V loteriji je trikrat poskušal tudi Tičar in bil enkrat uspešen, medtem ko je Žiga Jeglič dobil eno priložnost, ki pa je ni spremenil v zadetek. Jeglič je igral 17 minut in 45 sekund, dvakrat streljal in dobil enega od dveh sodniških metov. Drugi slovenski napadalec je na ledu preživel dve minuti manj, bil uspešen ob sedmih od 15 sodniških metih in odsedel malo kazen.

Slovan zaseda deseto mesto zahoda, za osmerico, ki se uvrsti v končnico, zaostaja pet točk. Prihodnjo tekmo – zadnjo pred premorom – bodo Slovaki odigrali v ponedeljek, ko bodo gostili finski Jokerit.