22.44

liga NHL Anaheim Ducks Pittsburgh Penguins

Ponedeljek, 18. 11. 2013, 22.44

Rački klonili v boju proti Pingvinom

V noči na torek so v ligi NHL odigrali le tri tekme. Največ zadetkov, kar devet, je padlo na tekmi med Calgaryjem in Winnipeg Jets.

Hokejisti Pittsburgha so v ponedeljkovem derbiju v domači dvorani ugnali Anaheim s 3:1 in se povzpeli na vrh v metropolitanski skupini, Anaheimu pa preprečili, da se sam prebije na vodilno mesto v ligi, kjer ostaja skupaj s Chicagom. Tekmo je odločil kanadski zvezdnik Sidney Crosby, ki je v 48. minuti dosegel gol za 3:1, za Kanadčana pa je bil to že 10. letošnji gol. Prav vsi goli so padli v zadnji tretjini. Gostitelje sta v vodstvo popeljala Brian Gibbons in Brandon Sutter, goste je v 46. minuti v igro vrnil Ryan Getzlaf, nato pa je srečanje odločil Crosby.

Pittsburgh je pobudo prevzel v drugi tretjini, ko je bilo razmerje strelov na nasprotna vrata 12:5 v korist domačih. To se je nadaljevalo tudi v zadnjem delu, ko so bili gostitelji za napadalno igro nagrajeni kar s tremi goli. Gostje so šele po zaostanku zaigrali res napadalno, a niso bili nagrajeni za svoj trud.

"Nasprotniki so čakali na naše napake. Mi na drugi strani smo igrali zelo hitro, a nikakor nismo silili v nepremišljene poteze in skušali izsiliti zadev, ki se nam niso ponudile," je po tekmi povedal Crosby.

Zmage s 4:1 se je na gostovanju v Ralaeighu pri Carolini veselil Boston. Izkazal se je Šved Carl Soderberg, ki je k zmagi prispeval gol in podajo. Calgary pa je na gostovanju pri Winnipegu slavil s 5:4 šele po izvajanju kazenskih strelov. V osmi seriji izvajanja kazenskih strelov je tekmo odločil Sean Monahan. Pred tem je Calgary na tekmi štirikrat povedel, Minnesota pa je vselej izenačila. Nazadnje je šest sekund pred koncem rednega dela zadel Bryan Little in poskrbel za podaljšek in kazenske strele.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je bil po seriji gostovanj v New Yorku prost, v noči na torek pa ga čaka tekma v domači dvorani proti moštvu Tampa Bay Lightning.