14. 12. 2007,
12.46

Petek, 14. 12. 2007, 12.46

Preveč popustili v zadnji tretjini

Slovenska hokejska izbrana vrsta je na Danskem odigrala prvo tekmo na drugih pripravah v letošnji sezoni. Risi so proti danski reprezentanci visoko izgubili z rezultatom 7:1.

Edini gol za Slovenijo je dosegel Andrej Hebar, ki je bil izbran tudi za igralca tekme med slovenskimi hokejisti. V prvi tretjini so risi dobro branili vrata Andreja Hočevarja, ki se je izkazal z odličnimi potezami ob ostrih danskih napadih. V drugi tretjini je danski plošček dvakrat pristal v slovenskih vratih, dober napad pa je uspel tudi Sloveniji, ko je Hebar dosegel edini slovenski gol na tekmi.

Ob polovično napolnjeni danski dvorani, v kateri se je zbralo nekaj več kot tisoč gledalcev, je slovenska članska hokejska reprezentanca v zadnji tretjini preveč popustila in z igralcem manj prejela kar 5 zadetkov.

Mats Waltin je po tekmi povedal: "Z igro v prvi tretjini sem bil izredno zadovoljen, igrali so dobro in zelo požrtvovalno, kar je ključno pri vseh igralcih. To pomeni, da razumejo moje sporočilo, da se morajo vsi boriti za mesta v reprezentanci, ki bo nastopila v Kanadi. Tudi druga tretjina ni bila slaba, vendar pa smo popolnoma popustili v zadnji. Fantje so preveč igrali s palico in si tako priigrali za eno tretjino kazni, kar je popolnoma preveč na takšni tekmi, hkrati pa so naši nasprotniki to odlično izrabili. Mislim, da smo se vsi skupaj danes veliko naučili, kar je namen vseh teh priprav, tako da bomo jutri veliko bolj pazili na danes storjene napake. Moram pa povedati, da sem izredno zadovoljen s pozitivnim odnosom igralcev do igre. Vsi fantje, ki so na Danskem, se znajo boriti. To je zelo dobra popotnica za kakovosten razvoj reprezentančnega hokeja v Sloveniji."