Liga NHL, končnica, konferenčni četrtfinale

Kopitarjevi ostali na ničli

1

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V ligi NHL se je začela končnica. Hokejisti Los Angeles Kings na čelu z Anžetom Kopitarjem so na prvi tekmi konferenčnega četrtfinala gostovali v Las Vegasu pri Zlatih vitezih, kjer jim ni uspelo poslati ploščka za hrbet nasprotnikovega vratarja. To pa je enkrat uspelo Vitezom, ki so tako povedli v zmagah z 1:0.

Anže Kopitar in druščina so na prvi tekmi končnice gostovali pri Vegas Golden Knights in verjetno ni nihče mislil, da bo gol v četrti minuti tudi edini in hkrati odločilen. Shea Theodore je bil tako junak tekme.

V tej sezoni sta se ekipi zdaj pomerili že šestkrat, štirikrat so bili boljši današnji gostitelji, dvakrat pa Kralji.

Slovenski zvezdnik je odigral 21:17 minute, v tem času je v statistiko vpisal dva strela. Druga tekma bo v soboto, prav tako v Las Vegasu.

Izenačeno tekmo smo lahko spremljali tudi med Winnipegom in Minnesoto, zmaga pa je tudi tu ostala doma.

Strelsko razigrani pa so bili hokejisti Pittsburgha. S kar 7:0 so odpravili Philadelphio. Prvo ime dvoboja je bila Sidney Crosby, ki je dosegel kar tri gole.