Aleksander Ovečkin NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar Anaheim Ducks liga NHL

Liga NHL 25. november

Los Angeles je bil na kolenih, nato je sledila mojstrovina Kopitarja #video

1

Anže Kopitar NHL | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL prekinili niz treh zaporednih porazov. V domači dvorani Staples Center so v kalifornijskem obračunu po izvajanju kazenskih strelov premagali Anaheim Ducks. Zelo pomemben zadetek pri loteriji kazenskih strelov je prispeval slovenski hokejski as Anže Kopitar. Zvezdnik Washingtona Aleks Ovečkin je v Torontu dosegel kar tri zadetke.

V Los Angelesu so zmagovalca na razburljivem kalifornijskem obračunu odločili kazenski udarci. Anaheim je vodil vse od 11. minute, ko je v polno zadel Nick Ritchie. Dolgo časa je kazalo, da bo premagal Kralje po rednem delu, nato pa je gledalce v dvorani Staples Centre dvignil na noge Dustin Brown. Nekdanji kapetan Los Angelesa je izenačil na 1:1 in poskrbel, da se je dvoboj prevesil v podaljšek.

Mojstrsko izvajanje kazenskega udarca Anžeta Kopitarja.

V podaljšku ni bilo zadetkov, tako da je sledila loterija kazenskih strelov. Najprej je v polno zadel Corey Perry in popeljal Anaheim v vodstvo, a je v drugi seriji Anže Kopitar vrnil z enako mero. Kapetan Kraljev je mojstrsko premagal vratarja Anaheima in izenačil, nato pa je njegov soigralec Trevor Lewis dosegel zmagoviti zadetek.

Vratar Los Angelesa Jonathan Quick je prekinil niz šestih zaporednih porazov, najdaljšega v karieri. Proti Anaheimu je ubranil 25 strelov.

Po dveh zaporednih nastopih bodo hokejisti Los Angelesa, trenutno so peti na zahodu, naslednja dva večera počivali, nato pa jih čaka gostovanje v Detroitu.

Tampa ni več vodilna, trojček Ovečkina

Tampa Bay je izgubila vodilni položaj v ligi. Tampo so s 5:2 premagali aktualni prvaki Pittsburgh Penguins. Ključni igralec za zmago branilcev naslova je bil 30-letni kanadski zvezdnik Sydney Crosby, ki je v vrhunski predstavi dosegel dva gola. Točko več ima zdaj St. Louis, ki je na krilih Jadena Schwartza, tudi ta je dosegel dva gola, doma ugnal Minnesoto s 6:3.

Kako je Aleks Ovečkin dosegel 20. trojček v karieri?

Večer je bil tudi v znamenju ruskega zvezdnika Aleksa Ovečkina, ki se je z Washingtonom veselil zmage nad Torontom s 4:3, Ovečkin je dosegel kar tri gole in bil ključni igralec za tretjo zaporedno zmago svoje ekipe. To je bil njegov 20. trojček v ligi NHL.

Liga NHL, 25. november:

Los Angeles Kings : Anaheim Ducks 2:1**
Brown 59.; Ritchie 11.
Anže Kopitar (Los Angeles) je izkoristil kazenski strel. Na ledu je prebil 25 minut in 50 sekund. Na gol je ustrelil enkrat.

Montreal Canadiens : Buffalo Sabres 3:0