NHL

Petek, 14. 2. 2020, 7.20

Liga NHL, 13. februar

St. Louis Blues praznih rok iz ameriške kockarske meke

St. Louis Blues | Hokejisti St. Louisa bodo po odpovedani torkovi tekmi gostovali v Las Vegasu. | Foto Reuters

Hokejisti St. Louisa bodo po odpovedani torkovi tekmi gostovali v Las Vegasu.

Hokejisti St. Louis Blues, najboljša ekipa zahodne konference, so gostovali pri Golden Knights v razprodani dvorani T-Mobile v Las Vegasu in po podaljšku izgubili s 5:6.

Junak večera je bil Jonathan Marchessault, ki je en zadetek dosegel že v drugi tretjini, po dveh minutah in pol podaljšane igre pa je s svojim drugim golom večera še odločil tekmo.

Washington Capitals so gostovali v Denverju pri Colorado Avalanche in po preobratu slavili zmago s 3:2. Odločilni gol je dosegel T. J. Oshie, ki je v mrežo "pospravil" odbiti strel.

Prvi zvezdnik prestolnikov Rus Aleks Ovečkin še naprej ostaja pri 698 zadetkih v karieri in vse od hat-tricka 4. februarja še ni dosegel zadetka.

Ekipa Colorado Avalanche bo maščevanje za današnji poraz lovila že na svoji naslednji tekmi v soboto, ko se bo na prostem na letalski akademiji v Koloradu pomerila z eno najslabših ekip lige to sezono, Los Angeles Kings. Kralje sicer kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, poroča STA.