Carolina Hurricanes NHL

Nedelja, 2. 8. 2020, 10.09

Liga NHL, 1. avgust

Carolina boj za končnico začela z zmago nad Rangers

Carolina Hurricanes | Hokejisti Caroline Hurricanes so začeli končnico, kot so si lahko le želeli. | Foto Reuters

Hokejisti Caroline Hurricanes so začeli končnico, kot so si lahko le želeli.

Na prvi tekmi nadaljevanja sezone v severnoameriški hokejski ligi NHL je v predkrogu končnice Carolina Hurricanes premagala New York Rangers s 3:2. Redni del sezone je bil marca prekinjen zaradi pandemije novega koronavirusa, po odločitvi vodstva lige pa se v dveh kanadskih mestih, Torontu in Edmontonu, moštva borijo za Stanleyjev pokal.

Bolje postavljena Carolina je udarno odprla dvoboj. Jaccob Slavin je zadel že po 61 sekundah, kar je bil tudi izid prve tretjine. V drugi je v sedmi minuti ob hokejistu več na ledu zadel Sebastian Aho in povišal vodstvo Caroline. Izid je osem minut kasneje izenačil Mika Zibanejad.

Odločitev je padla v 11. minuti zadnje tretjine, ko je po nesrečno odbitem ploščku avtogol dosegel Mark Staal. Zadetek so seveda pripisali tam najbližjemu, Čehu Martinu Nečasu. Rangers so v končnici obračuna znižali prav prek Staala, a za popoln preobrat jim je zmanjkalo časa.

Chicago Blackhawks in Edmonton Oliers. Tekmo so dobili prvi. | Foto: Gulliver/Getty Images Chicago Blackhawks in Edmonton Oliers. Tekmo so dobili prvi. Foto: Gulliver/Getty Images

Chicago in Montreal do uvodne prednosti

Hokejisti Chicago Blackwaks in Montreal Canadiens so prišli do uvodnih zmag in prednosti v predkrogu končnice severnoameriške lige NHL, kjer moštva, uvrščena od petega do 12. mesta v konferenci, igrajo na tri zmage. Chicago je s 6:4 premagal Edmonton Oilers, Montreal pa po podaljšku s 3:2 Pittsburg Penguins.

Montrealu, 12. ekipi vzhoda, ki je vodil že z 2:0, je zmago v 74. minuti igre prinesel Jeff Petry.

Pri Chicagu, zadnji ekipi, ki si je na zahodu še zagotovila predkrog končnice, je blestel novinec Dominik Kubalik, ki je dosegel dva gola in prispeval še tri podaje.

"Pripravljeni smo bili na nadaljevanje in mislim, da je bila tekma dobra. Počutil sem se precej dobro in vse je šlo v mojo smer, tako da je lepo, a to je šele prva tekma," je po koncu dejal 24-letni Kubalik.

Hokejisti Calgary Flames so Winnipeg Jets premagali s 4:1, odločilno prednost pa so si priborili v drugi tretjini, ko so zadeli trikrat in zaostanek z 0:1 po prvem delu igre spreobrnil v vodstvo s 3:1.

Najboljša štiri moštva iz obeh konferenc so prosta, v naslednjih sedmih dneh pa bodo igrala za boljše izhodišče v četrtfinalu končnice, kjer se kot običajno igra na štiri zmage.