7 let

Liga NHL, 31. marec

Kralji ostajajo med živimi

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Hokejisti Los Angels Kings so kanadsko turnejo končali z zmago z 0:2 pri Vancouvru in ohranili teoretične možnosti za končnico.

Kralji si pred tretjim gostovanjem v Kanadi niso smeli privoščiti spodrsljaja, če so še želeli upati na izločilne boje. Po zmagi pri Calgaryju so bili uspešni tudi pri Vancouvru, kjer so slavili z 0:2. Sredi obračuna je domačega vratarja ob številčni prednosti ugnal veteran Jarome Iginla, končni rezultat pa je v 37. minuti postavil Tyler Toffoli.

Med vratnicama kalifornijskega moštva se je brez prejetega zadetka izkazal ameriški vratar Jonathan Quick. Ubranil je vseh 26 strelov gostiteljev, ki na preboj v konferenčni četrtfinale že nekaj časa ne morejo več računati. Anže Kopitar je igral slabih 21 minut in v tem času enkrat streljal na gol nasprotnikov.

Na zahodu le še ena neznanka

Los Angeles Kings ostajajo na devetem mestu zahodne konference. Za osmim Nashvillom pet tekem pred koncem rednega dela zaostajajo osem točk, kar pomeni, da je v teoriji mogoče še vse, a niso odvisni le od sebe. Prihodnjo tekmo bodo igrali v noči na ponedeljek, ko bodo gostili Arizono.

V zahodni konferenci je na voljo le še ena vstopnica - ali an Nashville ali za Kralje. St. Louis in Calgary sta si namreč v petek zagotovila svoji. Prvi so bili boljši od San Josega, drugi so po loteriji izgubili s Coloradom.

Kojoti končali niz Washingtona

Na derbiju večera je vodilni na zahodu Chicago premagal Columbus, naslednji nasprotniki Kraljev iz Arizone pa so končali šest tekem dolg zmagoviti niz vodilne ekipe lige Washington.

Tesno je bilo v New Yorku, kjer so Rangers po kazenskih strelih izgubili proti prvakom iz Pittsburgha.