Petek, 10. 11. 2017, 7.40

Liga NHL, 9. november

Kopitarjevi Kralji klonili pred vodilno ekipo lige NHL

Anže Kopitar | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so s 5:2 izgubili proti trenutno vodilni ekipi lige NHL, Tampa Bay Lightning. Gostje iz Tampe so po prvi tretjini vodili že s 4:0, nato pa so Kralji v drugi in zadnji tretjini vendarle dosegli zadetek in ublažili poraz. Anže Kopitar je v statistiko poraženega moštva vpisal eno podajo, proti vratom tekmeca pa je sprožil štiri strele. Nobeden ni izpolnil cilja.

Pri moštvu Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki trenutno vodi v pacifiški skupini, je gostovala vodilna ekipa lige NHL, Tampa Bay Lightning. Gosti so si že v prvi tretjini v razprodanem Staples Centru priigrali visoko prednost s 4:0, na koncu pa so zanesljivo zmagali s 5:2.

Steven Stamkos, Nikita Kučerov in Alex Killorn so za goste vsak dosegli po gol in podajo že v uvodni tretjini, en gol pa je v tem delu tekme dosegel še Victor Hedman, skupaj pa je Tampa v le 2:02 minute pokopala vratarja kraljev Jonathana Quicka in s tem vodilni ekipi pacifiške skupine prizadejali prvi domači poraz po rednem delu na domačem ledu.

Vratar kraljev Jonathan Quick ni našel odgovora za hokejiste iz Tampe. | Foto: Reuters Vratar kraljev Jonathan Quick ni našel odgovora za hokejiste iz Tampe. Foto: Reuters

Po enkrat je za zmago zadel še Vladislav Namestnikov v zadnji tretjini, vratar gostov Peter Budaj pa je proti svoji nekdanji ekipi zbral 22 obramb.

Kopitar ostaja sedmi

Anže Kopitar je v statistiko vpisal eno podajo, proti vratom tekmeca pa je sprožil štiri strele, a neuspešno. Hrušičan je že pri 20 točkah, kar ga uvršča na sedmo mesto lestvice. Na vrhu ostaja Stamkos, ki jih je zbral že 30, Kučerov je drugi z 29 točkami. Pred Kopitarjem so še Johnny Gaudreau (22), Jaden Schwartz, Blake Wheeler in Jakub Voraček (vsi po 21 točk).

Naslednja tekma kralje čaka v nedeljo, ko bodo prav tako v domači dvorani gostili kalifornijske tekmece San Jose Sharks.

Liga NHL, 9. november:

Los Angeles Kings : Tampa Bay Lightning 2:5
Toffoli, Fantenberg, Anže Kopitar je v 22 minutah prispeval podajo in štirikrat streljal na gol; Kucherov, Killorn, Hedman, Stamkos

New Jersey Devils : Edmonton Oilers 2:3 (v podaljšku)