Sobota, 10. 2. 2018, 7.41

Liga NHL, 9. februar

Razpoloženi Kopitar in tretja zaporedna zmaga za Kralje #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Los Angeles Kings je v noči na soboto v gosteh premagalo ekipo Florida Panthers s 3:1.

Za Kralje je bila najuspešnejša druga tretjina, ko so dosegli dva gola, kapetan Anže Kopitar pa je v zadnji tretjini z novim zadetkom postavil končni izid.

Kopitar je tako na tri podaljšal niz tekem z zadetkom in svoj strelski izkupiček v letošnji sezoni (53 tekem) povečal na 22. Ob tem je prispeval tudi 36 podaj. Hrušičan je tokrat na ledu preživel 24 minut.

Med strelce za Kralje sta se v drugi tretjini vpisala še Nick Shore in Jonny Brodzinski, gol za vodstvo domačih je v prvi tretjini dosegel Aaron Ekblad. Zelo razpoložen je bil tudi prvi vratar Jonathan Quick, ki je ubranil 35 strelov v vrata.

"Mislim, da je nad nami spet prevladala mirna sila. Quick je bil zanesljiv med vratnicama in mislim, da je bila celotna ekipa zato bolj samozavestna," je po tekmi povedal trener kraljev John Stevens. S tremi podajami se je pri Kraljih izkazal Derek Forbort.

Kralji bodo danes zvečer igrali v gosteh pri Tampi, Panterji se v ponedeljek podajajo v Edmonton.

Na preostalih tekmah so New York Islanders po podaljšku s 7:6 premagali Detroit Red Wings, Dallas Stars pa so bili po kazenskih strelih s 4:3 boljši od branilcev naslova Pittsburgh Penguins.

Z enakim izidom so New York Rangers v rednem delu premagali Calgary Flames, Washington Capitals so bili od Columbus Blue Jackets boljši s 4:2, Carolina Hurricanes pa od Vancouver Canucks s 4:1. Winnipeg Jets so proti St. Louis Blues klonili z 2:5, Anaheim Ducks pa so Edmonton Oilers premagali s 3:2.