liga NHL St. Louis Blues Detroit Red Wings Los Angeles Kings Nashville Predators

Sobota, 9. 12. 2017, 7.08

Liga NHL, 8. december

Brata prvič drug proti drugemu, Panarin izenačil rekord

Malcolm Subban | Foto Reuters

Aktualni podprvaki Nashville Predators so pred domačimi gledalci po kazenskih strelih s 3:4 izgubili z novincem v ligi Vegas Golden Knights. Na obračunu sta se prvič v življenju v ligi NHL pomerila zvezdniški branilec Predatorjev P. K. Subban in njegov brat, vratar zlatih vitezov Malcolm, ki je v loteriji izdatno pomagal Vegasu do velike zmage. Ruski napadalec Artemij Panarin je k zmagi Columbusa s 5:3 nad New Jerseyjem prispeval kar pet podaj in izenačil klubski rekord.

Vegas je v Bridgestone Areni prek Williama Karlssona povedel že v sedmi minuti, v 25. pa vodil že z 2:0. A domači so se vrnili, s tremi zadetki pet minut pred koncem povedli in bili v dobrem položaju za zmago. Nato pa je 40 sekund pred koncem rednega dela Eric Haula izsili podaljšek, v katerem ni bilo zadetka, tako da je o zmagovalcu odločala loterija.

V tej se je izkazal 23-letni vratar Vegasa Malcolm Subban, manj znani brat branilca Nashvilla P. K. Subbana. Malcolm v šestih serijah kazenskih strelov ni prejel zadetka, medtem ko je Pekka Rinne na drugi strani klonil, ko je plošček v mrežo pospravil Reilly Smith.

Družina Subban pred začetkom tekme:

"Odlično je. Vsekakor lepa izkušnja, ko sta zraven še brat in oče. Želel bi si, da bi bil tukaj še Jordan (22-letnik igra v ligi AHL), potem bi bilo kot v starih časih, ko smo skupaj igrali na zunanjih drsališčih. Tekma je obudila spomin na lepe čase," je bil vesel Malcolm, ki si je prislužil pohvale trenerja Gerarda Gallanta in soigralcev. "Odlična tekma. Igrali smo proti zelo dobri ekipi. Subban je bil na mestu, dal nam je možnost, da smo se vrnili v igro. Izjemno je, da smo zmagali po kazenskih strelih."

Zmagoviti zadetek Reillyja Smitha:

Crawford se je vrnil, Chicago šele po podaljšku, Panarin izenačil rekord

Še na dveh tekmah so gledalci vztrajali dlje od rednega dela. Razglašeni Chicago Blackhawks, po dobrem tednu po poškodbi se je v postavo vrnil prvi vratar Corey Crawford, so po podaljšku s 3:2 strli zadnji Buffalo in končali niz petih porazov. Minnesota je prav tako po podaljšku z enakim rezultatom ugnala Anaheim.

Corey Crawford se je vrnil z zmago nad Buffalom. | Foto: Getty Images Corey Crawford se je vrnil z zmago nad Buffalom. Foto: Getty Images

Columbus je bil s 5:3 uspešen proti hudičem iz New Jerseyja. Kar pet podaj je k zmagi prispeval Rus Artemij Panarin. S tem je izenačil 16 let star klubski rekord po številu podaj na eni tekmi. Nazadnje je to uspelo Espenu Knutsnu marca 2001 na tekmi proti Calgaryju.

Washington je ujel zmagoviti ritem, četrto zaporedno zmago je vpisal proti New York Rangers.

Anže Kopitar bo s Kralji na delu zvečer, v goste prihaja Carolina.

New Jersey Devils : Columbus Blue Jackets 3:5