liga nhl, 7. november

Hokejisti Rangers pa zmagi nad Detroitom četrti

New York Rangers | New York Rangers gostijo Detroit Red Wings. | Foto Reuters

New York Rangers gostijo Detroit Red Wings.

Ekipa New York Rangers je ligi NHL Detroit Red Wings premagala 5:3 in se na četrtem mestu po točkah izenačila z Vancouvrom, ki je tretji (19 točk). Druga ekipa iz New Yorka, Islanders, pa je doma izgubila, s 4:2 so bili boljši hokejisti Minnesote Wild.

Boston Bruins Dallas Stars
Sportal Boston ostaja trdno v sedlu vzhodne konference lige NHL #video

Ruski napadalec Artemi Panarin je v Madison Square Gardnu dosegel gol in podajo ter je od začetka sezone na vsaki izmed 12 tekem dosegel najmanj točko. S tem je sedaj drugi v zgodovini Rangers, pred njim je z 14 tekmami v nizu le še Rod Gilbert iz začetka sezone 1972/73.

Za zmago Minnesote sta Kiril Kaprizov in Joel Eriksson Ek zadela v razmaku 42 sekund tretjega dela igre. V sedmi minuti tretjine je najprej goste v vodstvo s 3:2 popeljal Rus Kaprizov z igralcem več na ledu, Šved Eriksson Ek je nato postavil končni izid.

Igralci Colorado Avalanche so s 6:3 premagali New Jersey Devils ter so na petem mestu lige, imajo pa prav tako kot šesti Los Angeles Kings 16 točk. Mikko Rantanen je za Colorado dosegel dva gola in podajo, tri točke je s tremi asistencami vpisal tudi Cale Makar, po gol in podajo sta prispevala Nathan MacKinnon in Miles Wood.

Kralji slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja so bili tokrat prosti, naslednja tekma jih čaka v noči na četrtek po slovenskem času, ko bodo gostovali pri branilcih naslova in vodilni ekipi lige Vegas Golden Knights.

Takoj za Los Angelesom sta s po 16 točkami še dve ekipi, Tampa Bay Lightning, ki je v Montrealu po štirih golih v uvodni tretjini s 5:3 premagala Canadiens, in Carolina Hurricanes, ki je na gostovanju po podaljšku izgubila z 2:3 proti Buffalo Sabres. Martin Nečas je sabljam zagotovil zmago po minuti in pol dodatnega dela igre.

Liga NHL, 7. november:

Lestvice:

Sam Carrick
Sportal Neverjeten preobrat Anaheim Ducks
Anže Kopitar Los Angeles Kings
Sportal Kralji podaljšali sijajen niz, Kopitar le še korak od velikega podviga #video