Nedelja, 6. 3. 2022, 21.35

Liga NHL, 6. marec

Kopitarjevi se veselijo v Buffalu

Anže Kopitar | Foto Guliverimage

V hokejski ligi NHL so Anže Kopitar in njegovi Los Angeles Kings odigrali matinejsko tekmo proti Buffalo Sabres in se na gostovanju veselili zmage s 3:0. Kopitar ni vknjižil točke, dva gola je dosegel Kanadčan Andreas Athanaiou, enega pa Američan Dustin Brown.

Athanasiou je mrežo Buffala prvič zatresel v 37. minuti tekme, drugega pa v zadnji minuti tekme, ko so Sabres do izenačenja poskušali priti brez vratarja in z igralcem več v polju. Tudi tretji zadetek je padel v prazen gol, zanj je poskrbel Dustin Brown.

Kapetan kraljev Kopitar je na ledu preživel nekaj več kot 19 minut, v tem času na gol Buffala sprožil dva strela, dva ploščka pa je tudi izmaknil tekmecem.

LA je napredoval na četrto mesto zahodne konference, že v ponedeljek ga čaka gostovanje v Bostonu.

Liga NHL, 6. marec:

Buffalo Sabres : Los Angeles Kings 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Anže Kopitar je odigral 19:06 minute, dvakrat streljal na gol in ukradel dva ploščka.

New Jersey Devils : St. Louis Blues 3:2

Minnesota Wild : Dallas Stars 3:6

Carolina Hurricanes : Seattle Kraken 3:2

Chicago Blackhawks : Tampa Bay Lightning 3:6

Winnipeg Jets : New York Rangers 1:4

Anaheim Ducks : San Jose Sharks 3:2

Vegas Golden Knights : Ottawa Senators 2:1