Torek, 6. 11. 2018, 7.40

Liga NHL, 5. november

Aktualni prvaki so dosegli šesto zmago #video

Washington Capitals | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so bili spet na delu branilci naslova, ki so v Washingtonu gostili Edmonton. Ovečkin in druščina sta dosegla šesto zmago v sezoni. Na sporedu so bile še štiri tekme.

Aktualni prvaki so na domačem ledu gostili Edmonton in zmagali z izidom 4:2. Za Washington Capitals je bila to šele šesta zmaga v sezoni. Washington je trenutno na osmem mestu vzhodne konference, v trinajstih tekmah je zbral 15 točk.

Na nocojšnji tekmi je za domačo ekipo v polno zadeli Jakub Vrana, ki je gol dosegel že v tretji minuti tekme. Tri minute za njim in za vodstvo z 2:0 je zadel Devante Smith-Pelly, v drugi tretjini pa sta bila uspešna še T. J. Oshie in Alex Ovečkin. Za goste sta zadela Connor McDavid in Leon Draisaitl.

"Zmago smo krvavo potrebovali in zavedamo se, da imamo močno ekipo. Danes je četrta linija postavila stvari na svoje mesto. Dve menjavi, dva velika gola. Čestitke fantom," je po tekmi dejal prvi zvezdnik ekipe Ovečkin, ki je dosegel enajsti gol to sezono, skupno v karieri pa 234. z igralcem več.

Tekma med New York Islanders in Montreal Canadiens se je končala šele po kazenskih strelih (3:4). Junak obračuna je bil Joel Armia, ki je zadel kazenski strel in Montralu prinesel zmago.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki so včeraj dobili novega trenerja, ekipo bo zdaj vodil Kanadčan Willie Desjardins, so imeli tokrat prost večer. Naslednja tekma kralje čaka v noči s torka na sredo po slovenskem času, ko bodo doma gostili Anaheim.