Toronto nadigral Calgary, Kopitar se pripravlja na Kanadčane #video

1

Toronto Calgary | Matthewu Tkachuku je s Calgaryjem nepričakovano spodrsnilo na domačem ledu. | Foto Reuters

Matthewu Tkachuku je s Calgaryjem nepričakovano spodrsnilo na domačem ledu.

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so ponoči odigrali dve tekmi. V kanadskem derbiju je Calgary, vodilna ekipa zahoda, izgubil proti Torontu kar z 2:6. Tudi na drugi tekmi so bili boljši gostje. Edmonton je s 4:3 ugnal Buffalo. Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings znova na delu že v noči na sredo, ko bodo kralji gostili Montreal.

V Calgaryju sta bila razpoložena Tyler Ennic in Zach Hyman. Prvi je najprej dosegel uvodna zadetka na tekmi, nato pa je nadaljeval Hyman, ki je gostom že v prvem delu zagotovil vodstvo 3:0 in z drugim golom v drugi tretjini 4:0. Ko je Ennis v zadnjem delu zadel še za 5:1, je bil zmagovale znan.

Vrhunci dvoboja v Calgaryju:

Bolj napeto je bilo v Buffalu, kjer je o gostitelji v prvem delu povedli s 3:1. Gostje so se razigrali v drugem delu, ko so zadeli trikrat. Odločilni gol je že pet sekund pred koncem druge tretjine dosegel Kyle Brodziak. Calgary se je trudil na vse načine, da obrne potek, razmerje strelov na gol je dobil kar s 35:16, a do konca se izid ni več spremenil.

Anže Kopitar z Los Angelesom je bil danes prost, v noči na sredo pa bo ekipa iz Kalifornije v domačem Staples Centru gostila Montreal.