Ponedeljek, 4. 3. 2019, 6.16

Liga NHL, 3. marec

Ovečkin in druščina po kazenskih strelih do zmage v New Yorku

NY Rangers vs Washington Capitals | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL je na sporedu nekaj matinejskih tekem. Najzgodnejša med njimi je bila obračun med New York Rangers in prvaki Washington Capitals, ki so zmagali po kazenskih strelih.

Newyorški Rangerji so proti gostom iz ameriške prestolnice povedli z golom Ryana Stroma že v prvi minuti tekme, a so se branilci naslova prvakov lige NHL zbrali in že v prvi tretjini razmerje obrnili sebi v prid. Z goloma Carla Hagelina in Andreja Burakovskega so na prvi odmor odšli mirni. Gostitelji so se vrnili v igro, v drugi tretjini je izid poravnal Rus Pavel Buhnevič, nato pa se mreži do konca rednega dela tekme nista več zatresli. Po podaljšku brez zadetkov je odločala loterija kazenskih strelov. Za zmago Washingtona so zadeli T. J. Oshie, Nicklas Backstrom in Aleksander Ovečkin.

Marc-Andre Fleury | Foto: Reuters Foto: Reuters

Fleury do drugega zaporednega "shutouta"

Vegas Golden Knights, lanski finalisti lige NHL, so na domačem ledu premagali Vancouver Cnuks z izidom 3:0. Vsi trije zadetki so padli v drugi četrtini, potem ko so bili za domačo ekipo uspešni Max Pacioretty, Ryan Carpenter in Reilly Smith. Za novo zmago Vitezov je bil zaslužen tudi vratar Marc-Andre Fleury, ki je ubranil 19 strelov na gol in tako dosegel že drugi zaporedni "shutout".

"Mislim, da so fantje dominirali od začetka do konca tekme. Igrali smo zelo dobro in hitro ter imeli plošček veliko časa. Nadzorovali smo igro," je po tekmi dejal Fleury.

Minnesota Wild | Foto: Getty Images Foto: Getty Images

Minnesota boljša od Predatorjev

Zanimiv je bil obračun med Minnesoto Wild in Nashville Predators. Tekmo so po kazenskih strelih dobili drugi (2:3). Junak tekme je bil Ryan Johansen. Minnesota je tako prekinila niz petih zaporednih zmag Nashville Predators in po dveh zaporednih porazih dosegla pomembno zmago. Trenutno je na osmem mestu zahodne konference.