Buffalo Sabres Los Angeles Kings liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 31. 10. 2021, 23.33

Liga NHL, 31. oktober

Izjemen večer Anžeta Kopitarja, podaja, gol in zmaga Kraljev

Anže Kopitar | Anže Kopitar je k zmagi nad Buffalom prispeval gol in podajo. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar je k zmagi nad Buffalom prispeval gol in podajo.

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so včeraj z zmago nad Montrealom končno prekinili šest tekem trajajoč niz porazov, danes pa proti Buffalo Sabres vknjižili še tretjo v novi sezoni lige NHL. Spet je blestel slovenski as Anže Kopitar, ki je dosegel gol in podajo, to sta bili njegovi 12. in 13. točka v sezoni.

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je bil danes eden nevarnejših mož na ledu, s podajo je v 28. minuti tekme sodeloval pri prvem golu domačih, ki so tedaj za Buffalom zaostajali že z 0:2, potem ko sta mrežo Jonathana Quicka v drugi tretjini zatresla Rasmus Asplund in Victor Olofsson.

Zaostanek gostiteljev je znižal Carl Grundstrom. V 45. minuti pa je Kopitar poskrbel za izenačenje, Kralji so izkoristili prednost igralca več na ledu, Hrušičan pa je s strelom od daleč premagal gostujočega vratarja Dustina Tokarskega, pred katerim je stal Dustin Brown in mu oviral pregled nad igro.

LA je nato močno pritisnil in v 54. minuti se mu je pritisk obrestoval z golom za vodstvo. Plošček je v mrežo vratarja Sabres pospravil Alex Iafallo.

Kopitar je danes dosegel še 12. in 13. točko v sezoni, kar ga uvršča med najboljših pet strelcev lige ta hip.

Kaj pa preostale štiri tekme?

V noči na ponedeljek so bile onstran Atlantika na sporedu še štiri tekme. Carolina je na domačem ledu ukanila Arizono z 2:1, zmagoviti gol pa je poltretjo minuto pred koncem izenačenega obračuna prispeval Brett Pesce.

Anaheim je v Honda Centru na kolena spravil Montreal in zmagal s 4:2, tekmo pa je zaznamoval nov rekord Ryana Getzlafa. Šestintridesetletni Getzlaf je po asistenci pri tretjem golu kalifornijske ekipe postal najučinkovitejši igralec v zgodovini Anaheima, saj je skupno zbral 989 točk (279 golov in 710 podaj). Drugi na večni klubski lestvici je legendarni Finec Teemu Selanne z 988 točkami (457 golov in 531 podaj).

Rangerji iz New Yorka so dosegli peto zaporedno zmago v gosteh, njihova zadnja žrtev pa so bili novinci v ligi NHL iz Seattla, ki so na domačem ledu klonili z 1:3. Najdaljša tekma je bila v New Jerseyju, po izvajanju kazenskih strelov so se končne zmage s 4:3 veselili gosti iz Columbusa.