Nedelja, 31. 12. 2017, 7.05

Liga NHL, 30. december

Veliki preobrat Anžeta Kopitarja v Kanadi

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Najboljši slovenski hokejski igralec Anže Kopitar je v zadnjem nastopu v letu 2017 z Los Angeles Kings v gosteh ugnal Vancouver (4:3). Kapetan Kraljev je v dvorani Rogers Arena na ledu prebil slabih 19 minut, med njegovimi soigralci pa je izstopal strelec in dvakratni podajalec Tyler Toffoli. V noči na nedeljo je bilo odigranih še pet dvobojev, prav vsi so bili odločeni že po rednem delu.

Zmagoviti zadetek Los Angelesa v dvorani Rogers Arena pa je 13 minut pred koncem dosegel Drew Doughty. Vancouver si je priigral vodstvo že po dobrih štirih minutah, a sta nato Tyler Toffoli in Marian Gaborik še do konca uvodne tretjine poskrbela za preobrat.

Mreži sta ostali nedotaknjeni skoraj do konca druge tretjine, ko je Nikolaj Goldobin izenačil na 2:2, po odmoru pa je občinstvo v Vancouvru skočilo na noge že po 41 sekundah. Za sanjski uvod Vancouvra v zadnjo tretjino je poskrbel Nic Dowd. Nekdanji hokejist Los Angelesa se je prvič pomeril proti nekdanjim soigralcem in jim zagrenil življenje z zadetkom, s katerim so Canucks ponovno prešli v vodstvo (3:2).

Kako je Doughty postavil končni rezultat in utišal Rogers Areno?

Anže Kopitar in druščina so se znašli v zagati, a ne za dolgo. Kyle Clifford je le slabi dve minuti pozneje zatresel domačo mrežo in izenačil na 3:3, nato pa je nase opozoril Doughty in z zadetkom s 4:3 odločil srečanje v korist gostov iz Kalifornije. Podajo mu je prispeval Toffoli, ki je zaznamoval dvoboj z golom in dvema podajama.

Toffoli je na gostovanju v Kanadi dosegel 17. gol v tej sezoni in se na lestvici najboljših klubskih strelcev izenačil s kapetanom Kopitarjem. Najboljši slovenski hokejist se v zadnjem nastopu v letu 2017 ni vpisal na seznam strelcev oziroma podajalcev.

Liga NHL, 30. december:

Vancouver Canucks : Los Angeles Kings 3:4
Stecher 5., Goldobin 38., Dowd 41.; Toffoli 14., Gaborik 15., Clifford 43., Doughty 47.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 18 minut in 55 sekund. Na vrata je sprožil štiri strele.

Washington Capitals : New Jersey Devils 5:2