Torek, 28. 3. 2017, 8.00

Liga NHL, 27. marec

Zaskrbljeni obrazi na tekmi v Carolini, Kopitarjeve vse bolj boli glava

Calgary FLames | Foto Reuters

Slovenski hokejski as Anže Kopitar, ki je v tej sezoni kapetan Los Angeles Kings, se vse bolj oddaljuje od nastopa v končnici lige NHL. St. Louis, najbližji sosed na lestvici, ki zaseda osmo mesto, je po zmagi nad Arizono ušel Kraljem že na 11 točk razlike. Na tekmi med Carolino in Detroitom jo je skupil vratar prvih Eddie Lack, ki ga je moralo z ledu odpeljati zdravniško osebje. Šved je pozneje sam sporočil, da se počuti dobro.

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo v noči na torek na sporedu šest tekem. Drugouvrščena ekipa lige Chicago Blackhawks, ki ima že zagotovljeno igranje v končnici, je morala po podaljšku priznati poraz s 4:5 moštvu Tampa Bay Lightning.

Yanni Gourde je z drugim golom kariere poskrbel za zmago Tampe v podaljšku, ko je v peti minuti dodatnega dela lepo izkoristil podajo Victorja Hedmana in poskrbel za odmevno zmago nad enim vodilnih moštev lige. Chicago je v drugi tretjini po golu Richarda Panika vodil že s 4:1, a so gostje uprizorili vrhunski preobrat in se na koncu zasluženo veselili zmage.

Gourde je tokrat igral svojo 13. tekmo to sezono in šele 15. skupno v ligi NHL, vratarja Chicaga Scotta Darlinga pa je premagal rutinirano. "Kar lep trenutek, občutek po zadetku je bil čudovit," je po tekmi dejal Gourde. Za Tampo je dvakrat zadel Jonathan Drouin, gola pa sta dosegla še Ondrej Palat in Anton Stralman. Za vodilno ekipo zahodne konference Chicago so se med strelce vpisali Artemi Panarin, Patrick Kane, Tomas Jurco in Richard Panik.

"Danes je šlo vse po naših željah, a potem smo popustili na sredini igrišča in dovolili priključek. Nasprotniki so se vrnili v igro in zasluženo zmagali," je po tekmi dejal trener Chicaga Joel Quenneville.

Vratar Caroline z ledu na nosilih

Po podaljšku so zmagali tudi Detroit Red Wings, ki so v gosteh s 4:3 ugnali moštvo Carolina Hurricanes in dosegli še peto zaporedno zmago v nizu. Vratar Caroline Eddie Lack je ob naletu nasprotnega igralca prejel močan udarec v glavo in moral z ledu na nosilih. Zmagoviti gol je v drugi minuti podaljška dosegel Andreas Athanasiou.

Za Lackom je težka sezona. Novembra je utrpel pretres možganov in ni igral vse do 7. februarja, zdaj pa ga je spet ustavila poškodba. Medtem ko je nemočno ležal na ledu, so se na ledeni ploskvi zbrali vsi igralci obeh moštev in upali na najboljše. "Razplet tekme ni pomemben. Zaskrbljen sem zaradi Eddieja, mislim, da smo vsi. Tekma je ena stvar, a tu gre za precej pomembnejše stvari," je po porazu, ob katerem je dvakrat zadel, zaskrbljeno dejal Justin Faulk.

Po desetih minutah so 29-letnega švedskega čuvaja mreže odpeljali, sam pa je dal signal, da je z njim vse v redu – palec je obrnil navzgor.

Iz kluba so pozneje sporočili, da je pri polni zavesti, Lack pa je na družbenem omrežju zapisal, da je vse videti dobro in da bo že v ponedeljek zapustil bolnišnico.

Kako jo je skupil vratar Caroline?

V preostalih tekmah so Buffalo Sabres s 4:2 premagali Florida Panthers, z enakim izidom so Calgary Flames odpravili Colorado Avalanche, St. Louis Blues so bili s 4:1 boljši od Arizona Coyotes, New York Islanders pa so doma izgubili proti Nashville Predators z 1:3.

Moštvo Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings bo v noči na sredo gostovalo pri Edmonton Oilers. Za St. Louis na lestvici zahodne konference zaostaja že 11 točk ...