Liga NHL, 21. april

Anže Kopitar zadel v polno in se približal končnici #video

Kopitar Los Angeles Chicago | Anže Kopitar in soigralci Los Angeles Kings so premagali odpisani Chicago. | Foto Reuters

Anže Kopitar in soigralci Los Angeles Kings so premagali odpisani Chicago.

V severnoameriški hokejski ligi NHL potekajo odločilni boji za uvrstitev v letošnjo končnico prvenstva. Hokejisti Los Angeles Kings še niso potrdili svoje vstopnice za drugi del prvenstva. So pa z zmago proti Chicagu s 4:1 napravili pomemben korak. Med strelce za kalifornijske kralje se je vpisal tudi slovenski as Anže Kopitar, ki je zadel za 2:0.

Vegas Golden Knights
Sportal Vegas z zmago nad Washingtonom ohranja upe na končnico

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je dosegel svoj 19. gol v sezoni, ko je strel Alexandra Edlerja preusmeril v mrežo. Skupno ima ob 45 podajah 64 točk v tej sezoni. Po številu zbranih točk je najboljši kralj, le ena podaja mu manjka od kariernega mejnika 700. podaj v ligi NHL.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Los Angeles Kings so se približali uvrstitvi v končnico s tretjo zaporedno zmago. Trenutno v razvrstitvi zahodne konference zasedajo šesto mesto. Do konca rednega dela sezone pa bodo odigrali še tri tekme.

Na njihovem računu je trenutno 94 točk. Nashville ima ob dveh tekmah manj eno točko manj, Dallas ob eni tekmi manj kot LA Kings tri točke manj. Kralji imajo pet točk prednosti pred Las Vegasom za tretje mesto v pacifiški diviziji.

Na tekmi v Los Angelesu so za domačo ekipo zadeli še Phillip Danault, Andreas Athanasiou in Trevor Moore. Jonathan Quick je dosegel 15 obramb, Adrian Kempe in Edler pa sta imela po dve podaji.

Anže Kopitar je proti Chicagu dosegel 19. zadetek v tej sezoni. | Foto: Reuters Anže Kopitar je proti Chicagu dosegel 19. zadetek v tej sezoni. Foto: Reuters

Kralji so bili v izjemnem naletu, saj so v tretji tretjini zadeli dva gola v razmaku le 15 sekund. Za enega od teh je poskrbel Athanasiou: "Že smo dosegli dva gola, tako da smo lahko dali tudi dva hitra, kar tako. Vsekakor nam je to dalo malo več samozavesti in malo varnosti."

"Mislim, da je bilo za vsakega fanta v tej sobi dobro, to je najboljši čas v letu, za to igraš. Trenutno smo osredotočeni samo na eno tekmo naenkrat, na Anaheim, na to smo osredotočeni in delamo korak za korakom," pa je Athanasiou dejal o tem, kaj bi mu pomenila uvrstitev v končnico.

Patrick Kane je zadel za odpisani Chicago, ki je izgubil devet od zadnjih 11 tekem. Vratar Chicaga Collin Delia je pred odhodom v tretji tretjini zaradi poškodbe spodnjega dela telesa zbral 31 obramb.

Los Angeles bo v noči na nedeljo gostil že odpisani Anaheim Ducks.

Že 12. zaporedna zmaga Floride

Zasedba Florida Panthers nadaljuje svoj neverjetni niz. Panterji so osvojili prvo mesto vzhodne konference, ko so v četrtek prišli do svoje 12. zaporedne zmage s 5:2 proti Detroit Red Wings, s čimer so izenačili franšizni rekord.

V vzhodnem delu lige ni več neznank. Ob Floridi so si prvi krog končnice zagotovili še Carolina, Toronto, NY Rangers, Tampa Bay, Boston, Pittsburgh in Washington.

Zmagovalec zahodne konference je ekipa Colorada, končnico pa so si zagotovili že tudi ekipe Calgaryja, Minnesote in St. Louisa. Za še štiri proste vstopnice pa se ob kraljih meri še pet ekip.

Winnipeg, Anaheim, San Jose, Chicago, novinec Seattle in Arizona nimajo več možnosti za preboj v drugi del sezone.

Liga NHL, 21. april:

Los Angeles Kings : Chicago Blackhawks     4:1
Danault 12., Kopitar 30., Athanasiou 52., Moore 53.; Kane 36.
Anže Kopitar (Los Angeles) je prebil na ledu 20 minut in 2 sekundi. Petkrat je streljal na gol.

Montreal Canadiens : Philadelphia Flyers   3:6
Florida Panthers : Detroit Red Wings       5:2
New Jersey Devils : Buffalo Sabres         2:5
Pittsburgh Penguins : Boston Bruins        4:0
Carolina Hurricanes : Winnipeg Jets        4:2
New York Islanders : New York Rangers      3:6
Minnesota Wild : Vancouver Canucks         6:3
Tampa Bay Lightning : Toronto Maple Leafs  8:1